Zespół Szkół w Stadnickiej Woli zwycięzcą tegorocznego Turnieju Mikołajkowego Drukuj Email
(2014-12-17)
W czwartek 11 grudnia br. odbył się XII Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie organizowany przez Urząd Miasta i Gminy, Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół w Stadnickiej Woli. W turnieju wzięło udział 10 szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.
 
Wszystkich zebranych na hali sportowej - zarówno dzieciaków jak i ich wychowawców powitał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański życząc wspaniałej rywalizacji oraz zabawy.

Wśród gości obecni byli również Leszek Wnętrzak z Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki przy Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych - Krystyna Milczarek i Krzysztof Dulewicz – naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Na hali sportowej uczestnikom mikołajkowego turnieju dopingowali koledzy i koleżanki wraz z nauczycielami. Były okrzyki radości i brawa za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach. Tegoroczny turniej uprzyjemniał wszystkim dzieciom „Mikołaj”, w postać którego wcielił się Mariusz Słowiński.

W trakcie turnieju zaprezentowały się szkolne zespoły taneczne z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli pod kierunkiem Moniki Cholewińskiej.

Po wstępie tanecznym dzieci z wielką energią i zaangażowaniem wybiegły na parkiet by rywalizować w konkurencjach, takich jak: zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg sztafetowy, rzut kółkami ringo na materac oraz tor przeszkód. Rywalizacja przebiegała sprawnie i żywiołowo, a zwycięstwa nagradzane były gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczność. W tym roku obowiązywał podział na trzy grupy wiekowe: grupa I – klasy I-II, grupa II- klasy III-IV oraz grupa III klasy - V-VI.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wszystkich punktów najlepszą drużyną okazał się Zespół Szkół w Stadnickiej Woli zdobywając 115 punktów. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach (91 pkt.), trzecie Szkoła Podstawowa z Nieświnia (86 pkt.). Kolejne miejsca zajęły drużyny z: Kazanowa, SP nr 2 w Końskich, Pomykowa, Dziebałtowa, SP nr 1 z Końskich, z Rogowa oraz z Kopanin. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary natomiast wszyscy uczestnicy – wielkie paczki ze sprzętem sportowym dla szkół oraz słodycze.

Nagrody ufundowane zostały przez burmistrza miasta i gminy Końskie.