280 dzieci otrzymało prezenty mikołajkowe przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Drukuj Email
(2014-12-10)
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich we wtorek 2 grudnia 2014 r. odbyło się świąteczne spotkanie, gdzie dzieci z rodzin o najniższych dochodach otrzymały paczki od świętego Mikołaja. Organizatorem uroczystości było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, którego prezesem jest Maria Stanek.
 
W tym roku świąteczne podarunki otrzymało 280 dzieci z terenu miasta i gminy Końskie. Upominki od Św. Mikołaja dla maluchów to już wieloletnia tradycja, a tych którzy otrzymają prezenty typują szkolni pedagodzy, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół.

W uroczystości wzięli udział: starosta konecki Bogdan Soboń, Krzysztof Stachera – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej przy starostwie powiatowym, Urząd Miasta i Gminy w Końskich reprezentowała Jolanta Duda z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych oraz licznie zebrani działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i rodzice.

Uczniowie koneckiej „dwójki’ dla zgromadzonej widowni przygotowali mikołajkowy program artystyczny pod kierunkiem Waldemara Kacperskiego Aleksandry Ślifierz i Małgorzaty Knez.

To ogromne zaangażowanie uczy wrażliwości, umiejętności okazywania serca tym, którzy tego potrzebują, dzieląc się z innymi uśmiechem i dobrocią w tych szczególnych dniach w roku.