Aktualności arrow Miasta Partnerskie arrow Kronika współpracy arrow Podium dla koneckich piłkarzy na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Šali
Podium dla koneckich piłkarzy na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Šali Drukuj Email
(2014-11-26)
W dniu 21 listopada 2014 r. w słowackiej Šali odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju III miejsce.
 
Zaproszenie do udziału w Turnieju Halowej Piłki Nożnej, konecka drużyna otrzymała na podstawie umowy partnerskiej podpisanej na rok 2014 między miastem Šal’a i miastem Końskie. Z zaproszenia słowackich władz skorzystała reprezentacja piłkarska w składzie: Rafał Gula, Robert Skalski, Jarek Długosz, Stanisław Pawłowski, Grzegorz Grzela, Rafał Ścisłowicz, Sergiusz Gałwiaczek, Jacek Turlejski oraz Mariusz Świercz.

Turniej rozegrano w miejskiej hali sportowej w Šali. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Konecka drużyna wystąpiła mocno umotywowana i znakomicie zdeterminowana widać było, że zawodnicy nie mają najmniejszego zamiaru poddać się bez walki. Mądra zespołowa gra szybko przyniosła oczekiwane efekty. Już od pierwszego pojedynku nasza drużyna pokazała dobrą formę i zakończyła turniej na wysokim 3 miejscu.

Reprezentacja Końskich za zdobycie III miejsca otrzymała dyplom oraz puchar, natomiast nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju odebrał Rafał Ścisłowicz.