Ranking - "sukces mijającej kadencji" przeprowadzony przez pismo samorządowe Wspólnota Drukuj Email
(2014-11-12)
- Gmina Końskie wysoko
 
 Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało ranking, w którym wyróżniono najszybciej rozwijające się gminy w latach 2010 -2014. Gmina Końskie jako jedyna w województwie świętokrzyskim, w końcowym rankingu „sukcesu kadencji” zajęła wysokie 46 miejsce, spośród 78 miast.
 
To najlepszy wynik od lat, bowiem w kadencji 2006 – 2010 była na miejscu 125 i przesunęła się aż o 79 miejsc. Ponadto gmina Końskie w rankingu miast z sukcesem edukacyjnym, (w tej kadencji po raz pierwszy wskaźnik ten był badany) również wysoko - wśród 25 miast zajęła 6 miejsce. Ranking ten jest obiektywny, gdyż wskazał jak realnie władze samorządowe wpłynęły na gminę w kwestiach potencjału dochodowego, gospodarki lokalnej, infrastruktury technicznej i sfery społecznej.

Z wyników ogólnego rankingu, uwzględniającego wszystkie obszary badania wynika, że w okresie ostatniej kadencji największe zmiany zaszły w mniejszych miastach i gminach, które realizują zadania rozwojowe z myślą o mieszkańcach.

Wysoka pozycja gminy Końskie jest ogromnym sukcesem, a zarazem wyróżnieniem dla Samorządu Miasta i Gminy Końskie, który realizuje działania na rzecz rozwoju miasta. Ten ranking pokazuje, że dzięki dobrej współpracy i mądrym decyzjom oraz staraniom w celu poprawy sytuacji , gmina Końskie osiąga oczekiwane rezultaty, które są dostrzegane zarówno w województwie świętokrzyskim jak też w całej Polsce.