Jubileusz "Złotych Godów" Drukuj Email
(2014-11-03)
W ubiegłym tygodniu 30 października br. 29 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Końskie odznaczone zostały medalem za "Długoletnie Pożycie Małżeńskie", które nadał Prezydent Rzeczypospolitej. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, szacunku i zrozumienia do zbudowania trwałej rodziny.
 
Tegoroczna uroczystość odbyła się w restauracji Markiz. Uroczystość przygotowały i prowadziły: Danuta Augustyniak Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Końskich i zastępca Iwona Zapała. Zacnym Jubilatom medale wręczali: wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba i burmistrz Michał Cichocki.

W uroczystości uczestniczyli również: zastępcy burmistrza - Jacek Matera i Krzysztof Jasiński, przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Swat i wiceprzewodniczący Ernest Kruk oraz bliscy świętujących jubileusz.

Jubilaci nie kryli swojego wzruszenia w tak pięknej i podniosłej chwili. Odznaczonych uhonorowano również bukietami kwiatów. Odśpiewano tradycyjne „sto lat”, był tort i wspólny poczęstunek.

Zwracając się do jubilatów burmistrz Michał Cichocki powiedział: „To ogromny zaszczyt, że możemy tu być, podziękować Wam za wspaniały jubileusz, podziękować za wychowanie, za pierwsze nauki i słowa - proszę, dziękuję, przepraszam, za tworzenie potencjału tego miasta, za przygotowanie swoich dzieci do tego by byli dobrymi i uczciwymi ludźmi. Za to wszystko dzisiejsze słowa to za mało, najważniejsze jest co zrobiliście dla swoich rodzin i dla nas. Składamy Wam serdeczne podziękowania oraz życzenia, aby ten uśmiech, ta radość, wola czynienia dobra i wspólnego bycia była dla nas mottem”.

W trakcie uroczystości był również program artystyczny, gdzie nie zabrakło poezji, piosenki i tańca. Taniec towarzyski zaprezentowali: Kamil Dróżdż i Marta Barańska, natomiast śpiew; artyści ze Studia Piosenki z koneckiego Domu Kultury: Kasia Cichocka, Jadzia Kołodziej, Wiktoria Gołos oraz zespół ludowy „Korniczanka” pod kierunkiem Małgorzaty Pasek oraz współpracującym z zespołem Janem Bukładem.

W tym roku wśród jubilatów znaleźli się Państwo Helena i Józef Ferensowie z Nieświnia, którzy obchodzili 70 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Tegoroczni Jubilaci to:
Ferens Józef i Helena -70 lat
Czaja Franciszek i Krystyna - 53 lata
Woźniak Tadeusz i Janina - 51 lat
Karbownik Czesław i Władysława - 51 lat
Stelmach Władysław i Krystyna - 51 lat
Świtoń Stanisław i Danuta - 61 lat
Wiśniewski Stefan i Marianna - 63 lata
Barański Tadeusz i Barbara - 51 lat
Prasał Hieronim i Wiesława - 56 lat
Bednarczyk Jerzy i Marianna -50 lat
Gontek Edmund i Barbara - 51 lat
Słowik Kazimierz i Zofia - 56 lat
Augustyniak Władysław i Henryka - 51 lat
Król Kazimierz i Irena - 60 lat
Ziółkowski Stanisław i Janina - 51 lat
Bilski Jerzy i Zdzisława - 51 lat
Saługa Marian i Franciszka - 51 lat
Nowak Feliks i Teodora - 61 lat
Gajewski Mieczysław i Emilia - 50 lat
Teler Eugeniusz i Helena - 50 lat
Purtak Józef i Józefa - 50 lat
Telka Stanisław i Honorata - 50 lat
Swat Zenon i Helena - 50 lat
Tusiński Ryszard i Beniamina - 50 lat
Zych Franciszek i Genowefa - 60 lat
Kuśmierczyk Henryk i Jadwiga - 50 lat
Dukat Zdzisław i Marianna - 50 lat
Kania Tadeusz i Helena - 50 lat
Milczarek Henryk i Halina - 50 lat