100 lat pani Anny Chrabąszcz z gminy Końskie Drukuj Email

(2014-10-31)

Dokładnie 24 października 2014 r. pani Anna Chrabąszcz z Pomorzan skończyła 100 lat. W tej niecodziennej uroczystości uczestniczyli: zastępcy burmistrza Jacek Matera i Krzysztof Jasiński oraz Danuta Augustyniak Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Końskich.

Ponadto z listem gratulacyjnym oraz decyzją, która osobom stuletnim przyznaje dodatek do renty czy emerytury przybyli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Kielc. Jubilatka świętowała urodziny w otoczeniu najbliższej rodziny. Pani Anna urodziła się
24 października 1914 roku w Pomorzanach. Głównie zajmowała się niewielkim gospodarstwem i wychowywaniem syna. Jak wspominają najbliżsi, była bardzo aktywną i gościnną osobą, ale i teraz jest w bardzo dobrej kondycji. Pani Janina dochowała się dwojga wnucząt Iwony i Dariusza. Na co dzień jest osobą bardzo pogodną. Mieszkając w Pomorzanach bardzo lubiła zbierać grzyby i jagody,
z których robiła pyszne pierogi. Burmistrzowie wręczyli Jubilatce bukiet kwiatów oraz list od Premiera, Wojewody Świętokrzyskiego oraz niespodziankę w postaci oryginalnego aktu urodzenia pani Anny pisanego w języku rosyjskim. Kierownik USC wręczyła natomiast cieplutki koc na chłodne dni.
Dla Jubilatki przygotowany został tort - symbolicznie otwierający drugie stulecie jej życia.  Życzymy pani Annie kolejnych lat w zdrowiu i spokoju.