Końskie na targach turystycznych w Poznaniu Drukuj Email

(2014-10-31)

Na wspólnym stoisku targowym, organizowanym przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, Gmina Końskie w dniach 23-25.10.2014 r. uczestniczyła w targach turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Gminne stoisko obsługiwały Sylwia Fatalska z Urzędu Miasta i Gminy oraz Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej.

TOUR SALON zgromadził wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność, w tym zarówno branżowych profesjonalistów, jak i turystów zainteresowanych materiałami dotyczącymi regionów i produktów turystycznych.
Odwiedzający stoisko promocyjne województwa świętokrzyskiego otrzymywali wydawnictwa przedstawiające urokliwe atrakcje  naszego regionu m.in. popularne przewodniki „Świętokrzyskie na weekend”, „Zasuwaj w Góry Świętokrzyskie”, „Świętokrzyskie miejsca mocy”, a także konecki przewodnik „Przez Końskie i Sielpię do...  Nieba", mapę „Końskie i okolice" czy materiały dot. ośrodków  noclegowych. Dużą atrakcją świętokrzyskiego stoiska była Odlotowa kapsuła 5D, w której przez 3 dni trwania targów prezentowano filmy promujące region w technice 5D, czyli z obrazem 3D oraz ruchomymi fotelami, efektami dymu, tryskającej wody, zapachów i stroboskopów. Filmy dla zwiedzających prezentowano nieodpłatnie.