Jubileusz Zespołu Ludowego "Korniczanki" Drukuj Email

(2014-10-23)

W ostatnią sobotę 18 października 2014 r.  w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich miała miejsce uroczystość będąca ukoronowaniem 15 – letniej działalności Zespołu Ludowego „Korniczanki” z Kornicy. W koneckim Domu Kultury zgromadzili się członkowie zespołu, sympatycy, rodziny oraz zaproszeni goście, wśród których byli między innymi: burmistrz Michał Cichocki oraz zastępca Krzysztof Jasiński. 

Nie zabrało wspomnień, wzruszeń i wspólnego śpiewu pieśni ludowych.
Obchody rozpoczęto przypomnieniem bogatej historii zespołu, którą przedstawiła Wiesława Matynia członek zespołu i jednocześnie sołtys Kornicy. Wszystko zaczęło się 15 lat temu, kiedy to z inicjatywy Jerzego Cichackiego ówczesnego sołtysa wsi Kornica, rozpoczęto pierwsze próby i kompletowanie składu. Przez lata zespół uświetniał swoją obecnością uroczystości na terenie gminy Końskie, w kraju oraz  poza jej granicami. Następnie dostojne jubilatki przedstawiły swój wieloletni dorobek artystyczny. Nie zabrakło utworów pochodzących z naszego regionu,
a także kompozycji własnych. Występ spotkał się z dużą aprobatą publiczności.
Burmistrz Michał Cichocki wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim wręczyli na ręce kierownik zespołu Małgorzaty Pasek okolicznościowy list gratulacyjny oraz upominki, życząc dalszych sukcesów w pracy z grupą pod muzyczną opieką Jana Bukłada. Na koniec był urodzinowy tort i chóralne „sto lat”.
„Dziękując Wam, dostojni Jubilaci za całokształt dotychczasowej pracy artystycznej i społecznej, upowszechniający rozwój kultury, życzymy aby Wasz zapał o motywacja nadal trwały i umacniały się. Bądźcie z nami i wśród nas”.