II Pieszy Rajd "Piekielników" Drukuj Email

(2014-10-17)

W sobotę 11 października 2014 r. odbył się II Rajd „Piekielników”, który przebiegał odcinkami Piekielnego Szlaku. Sympatycy pieszych wędrówek mieli do wyboru trzy trasy: Pierwsza, 11-kilometrowa z Cisowniku przy asfaltowym boisku sportowym w centrum wsi.

Piechurzy przeszli przez Miedzierzę do Sielpi. Druga liczyła 14 kilometrów, a rozpoczęła się w Pile na leśnym parkingu za wsią, przy trasie Końskie – Skarżysko - Kamienna. Wędrowcy przeszli przez Kamienny Krzyż, Niebo, Gatniki do Sielpi. Trzecia trasa o długości 10 kilometrów rozpoczynała się
w Cieklińsku.
Organizatorem rajdu był Samorząd Miasta i Gminy Końskie we współpracy
z koneckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.
W Rajdzie Piekielników uczestniczyli między innymi; burmistrz Michał Cichocki, zastępcy Jacek Matera i Krzysztof Jasiński oraz  Emilia Kupis – prezes Lokalnej Grupy Działania „U ŹRÓDEŁ”.
 Na mecie rajdu w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sielpi rozegrane zostały drużynowe konkursy rekreacyjno-sprawnościowe. Członkowie dwunastu drużyn, którzy wykazali się największą sprawnością i wiedzą oraz mieli szczęście w konkurencjach losowych otrzymali nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników przewidziane były też okolicznościowe certyfikaty i znaczki rajdowe. W ramach II Rajdu „Piekielników” ogłoszony został Konkurs fotograficzny pn. „Co wzbudziło moje zainteresowanie”.
Uroczystym elementem rajdu było oficjalne oddanie do użytku kładki pieszo-rowerowej na rzece Czarna - Konecka w Sielpi. Realizacja kładki umożliwia odbywanie wędrówek wokół zbiornika wodnego w Sielpi, co było długo oczekiwane przez wczasowiczów i turystów. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Michał Cichocki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ernest Kruk, Emilia Kupis prezes LGD w towarzystwie młodzieży uczestniczącej w rajdzie.
Imprezę uświetnił koncert Kasi Lisowskiej z  zespołem. Nauczycielka Gimnazjum
nr 2 w Końskich kontynuuje swoją solową przygodę z muzyką. Obecnie dołączyła do koncertowego zespołu Andrzeja Piasecznego, któremu towarzyszy na scenie jako chórzystka. W Sielpi usłyszeliśmy zarówno nowe piosenki Kasi jak i znane przeboje, które wykonywała w czasie programu "The Voice of Poland".