"Bezpieczeństwo przede wszystkim" w Rogowie Drukuj Email

(2014-10-17)

Na placu szkolnym w Rogowie odbyła się prawdziwa lekcja
o bezpieczeństwie pod hasłem „Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Młodzież miała okazję spotkać się ze strażakami, ratownikiem medycznym czy policjantami.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Michał Cichocki.  Inicjatorem tego przedsięwzięcia był sołtys Rogowa, jednocześnie radny Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski z pomocą Lokalnej Grupy Działania "U Źródeł”. Jak twierdzą pomysłodawcy, była to sportowa zabawa połączona z edukacją, której celem było przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drodze, w domu, zarówno podczas zabawy jak i wypoczynku.
W czasie imprezy można było obejrzeć turniej piłkarski i jazdę na rowerze po torze przeszkód. Turniej rowerowy, w którym udział wzięło ponad 20 uczniów, prowadzili policjanci  z Komendy Powiatowej Policji  w Końskich: starszy sierżant Łukasz Barański i aspirant Robert Makuch. Młodzież oraz mieszkańcy z Rogowa mogli również zobaczyć pokaz gaśniczy, który zaprezentowali druhowie
z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziebałtowie. Natomiast ratownik medyczny
z Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej Marcin Pytlos przy pomocy fantoma pokazał podstawy pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszył się przejazd motocyklowy, który zaprezentowała „Czarna Flota”. W czasie imprezy zaprezentowało się również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
w Końskich, gdzie przedstawiciele przygotowali wiele konkursów plastycznych
 i sprawnościowych z wartościowymi nagrodami. Ciekawostką był pokaz miniwodociągu oraz strefa smaku, w której pracownicy PWiK przekonywali, że picie wody koneckiej prosto z kranu jest bezpieczne. Fundatorami imprezy była między innymi: Rada Miejska w Końskich oraz Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla wszystkich ognisko, a czas umilał występ Zespołu Ludowego”Rogowianki”.