Festyn Rodzinny " Pożegnanie Lata" w Bedlnie Drukuj Email

(2014-10-10)

W niedzielę, 7 października, odbył się Festyn Rodzinny – Pożegnanie Lata. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie „Przyjaciół Wiejskich Tradycji” w Bedlnie, której prezesem jest Marzena Wychowaniec.

W festynie uczestniczył burmistrz Michał Cichocki wraz z zastępcami Jackiem Materą oraz Krzysztofem Jasińskim, a także mieszkańcy Bedlna. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie.
Festyn został zorganizowany na placu zabaw, obok altany wybudowanej ze środków Funduszu Sołeckiego. Dzień był słoneczny i ciepły. Organizatorzy przygotowali gry
 i zabawy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych mieszkańców Bedlna.
 Wszystkim mieszkańcom niedzielne popołudnie umilał zespół ludowy z Sokołowa oraz debiutujący zespół muzyczny z okolic z terenu gminy Końskie.
Festyn rodzinny to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci, ale  również dobra okazja do spotkania i rozmów dorosłych  mieszkańców. Dlatego na placu były dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Dużą atrakcją był smalec, kiszone ogórki, kapusta z grochem, grillowanie,  a także ciasta i ciasteczka.
Na zakończenie organizatorzy rozpalili ognisko, w którym jak na tę porę roku przystało, piekły się  ziemniaki. I choć był już wieczór, zabawa trwała w najlepsze.