Wyróżnienie "Euroevent" dla gminy Końskie za unijne dotacje Drukuj Email
(2014-10-07)
W Kieleckim Centrum Biznesu odbyła się wielka gala wręczenia wyróżnień Euroevent, którą poprowadził popularny aktor z serialu „Klan” Jacek Borkowski.
 
Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej minęło już dziesięć lat. Miernikiem pozyskiwania środków unijnych nie jest ich wielkość, ale osiągnięte cele, przełożenie na polepszenie życia mieszkańców, rozwój gmin i regionów. Wyróżnienia trafiły do 30 przedstawicieli firm, przedsiębiorstw i samorządów, w tym także do Gminy Końskie. Podczas tegorocznej edycji gali organizatorzy chcieli przede wszystkim zaprezentować tych, którzy radzą sobie bardzo dobrze i działają na prawdziwie europejskim poziomie. Wyróżnienie „Euroevent” z dumą odebrał burmistrz Michał Cichocki.

Odbierając wyróżnienie burmistrz Michał Cichocki zaznaczył, „… odpowiednie wykorzystanie funduszy unijnych jest wielką szansą na rozwój. Nasza gmina na pewno tej szansy nie zmarnowała i na pewno będzie to procentować w kolejnych latach”.

Wyróżnienie „Euroevent” otrzymało również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Sp. z o.o., które odebrał prezes Dariusz Jędrzejczyk.