Aktualności arrow Miasta Partnerskie arrow Kronika współpracy arrow Konecka delegacja w mieście partnerskim Šala na Słowacji
Konecka delegacja w mieście partnerskim Šala na Słowacji Drukuj Email
(2014-07-02)
W dniach 27-28 czerwca br. w mieście Šal’a – na Słowacji delegacja z gminy Końskie uczestniczyła w Jarmarku Tradycyjnych Rzemiosł. Impreza ta jest oficjalnym świętem słowackiego miasta - tegoroczna była pod nazwą „Šalianskie slavnosti 2014”.
 
Umowa partnerska, która została zawarta przewiduje współpracę w dziedzinach życia gospodarczego, społecznego, kulturalnego, edukacyjnego i publicznego na zasadach dobrowolnej współpracy w celu ustanowienia braterskich stosunków między obu narodami i pogłębienia stosunków między mieszkańcami obu gmin.

W tegorocznych obchodach uczestniczyły oprócz naszego miasta, również delegacje z czeskiego Telča, węgierskiego miasta Oroszlany, Mohyleva Podolskiego z Ukrainy oraz gospodarze z Šal’i. W składzie oficjalnej delegacji gminy Końskie uczestniczyli: zastępca burmistrza Jacek Matera, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Ernest Kruk, radny Dariusz Banasik oraz Anna Wiaderna z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Jak co roku, trwający na ulicach partnerskiego miasta jarmark oraz międzynarodowy festiwal, uświetniły występy artystów z miast zaprzyjaźnionych. Tym razem w składzie delegacji artystycznej gminę Końskie reprezentował zespół Sweet Combo w składzie: Iwona Stępień - Baran, Kinga Kot, Konrad Kamizela, Grzegorz Sapieja i Roman Cieślak.

Występ koneckich artystów wzbudził duże zainteresowanie widowni i był kilkakrotnie oklaskiwany przez mieszkańców miasta Šal’a.

Uczestnictwo naszej delegacji przyczyniło się do pogłębienia kontaktów partnerskich między miastem Końskie a miastem Šal'a. Ponadto nasi partnerzy wyrażają zadowolenie z nawiązanego partnerstwa i deklarują gotowość do dalszej owocnej współpracy na wszystkich płaszczyznach podpisanej umowy.