Aktualności arrow ZAPYTAJ BURMISTRZA arrow Pieniądze dla miejscowości Przybyszowy
Pieniądze dla miejscowości Przybyszowy Drukuj Email
(2008-09-22)

PYTANIE: Witam. Chciałbym zapytać Pana burmistrza kiedy mieszkańcy Przybyszów doczekają się wreszcie obiecanych spory czas temu pieniędzy na remont świetlicy i boiska sportowego? Pozdrawiam.
Dominik

 ODPOWIEDŹ: O boisku w Przybyszowach i kontynuacji remontu świetlicy mówiłem przy okazji wyborów sołeckich wiosną ubiegłego roku. Niestety, nie wszystko jest takie proste i łatwe, jak się wydaje i życie weryfikuje plany. Oczywiście głównym problemem  są pieniądze. Przypominam, że już o drugi rok ( 2007 - 2008 ) przesuwają się terminy otwarcia dostępu do pieniędzy z programów unijnych, przeznaczonych m.in. na wsparcie inwestycji sportowych.
Jeżeli zaś chodzi o środki własne gminy, to w ubiegłym roku niespodziewanie pojawiła się szansa na budowę boiska wielofunkcyjnego z 50% dofinansowaniem z rządowego programu "Boisko blisko" a w tym roku równie niespodziewanie ogłoszony został atrakcyjny finansowo program "Orlik 2012". Mając do wyboru przeznaczyć pieniądze własne gminy na samodzielne sfinansowanie przebudowy Waszego boiska lub na budowę nowych ze znacznym wsparciem finansowym z zewnętrznych programów wybrałem to drugie. Dziś boisko na osiedlu Warszawska jest już gotowe i służy prawie 1500 uczniom SP 1 i Gimnazjum nr 1 a popołudniami - dzieciom i młodzieży z tego osiedla,  w piątek zaś 26 września otwierać będziemy oferty w przetargu na kompleks "Orlika". Wiem, że dla mieszkańców Przybyszów to żadne pocieszenie, że powstają nowe boiska w Końskich, ale to zawsze jest problem "krótkiej kołdry" finansowej. Wydaje mi się, że dla większości z nich znacznie ważniejsza była szczęśliwie zakończona w tym roku budowa wodociągu czy montaż przystanku. To oczywiście nie oznacza rezygnacji z przebudowy boiska, choć oddala je w czasie.
Jeżeli zaś chodzi o świetlicę, to ciągle coś przy niej jest robione. Rozmiary robót zależą jednak w głównej mierze od zaangażowania samych mieszkańców. Proponuję zajrzeć do sąsiedniego Bedlna czy Bedlenka. Tam mnie nie pytają, kiedy gmina coś zrobi, tylko robią - a wtedy gmina udziela pomocy. Pomaga, nie zastępuje.

Z pozdrowieniami
Krzysztof Obratański

_______________________________________________________________________

W celu usprawnienia i poprawienia kontaktu Burmistrza Krzysztofa Obratańskiego z mieszkańcami naszego miasta proponujemy Państwu dział ZAPYTAJ BURMISTRZA.
Możecie Państwo zadawać pytania dotyczące pracy urzędu, planów, problemów,
a także strategii rozwoju miasta.
  Odpowiedzi wraz z najciekawszymi pytaniami będziemy zamiszczać raz w tygodniu.

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć -> Wyślij pytanie