Niemiecka młodzież w Końskich Drukuj Email
(2014-04-16)
W poniedziałek 14 kwietnia br. w siedzibie Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Końskich Burmistrz Michał Cichocki oraz zastępca Krzysztof Jasiński gościli: Birgera Orlamünde, Mike Schwanetbeger, Hannelore Rosler i Niklasa Gundula - opiekunów młodzieży z niemieckiego miasteczka Wolmirstedt.
 
Okazja była szczególna, bowiem w tym roku mija 40 lat od nawiązania współpracy i przyjaźni pomiędzy miastem Wolmirstedt i miastem Końskie. Dzisiaj współpracę kontynuuje klub „Kali” Wolmirstedt oraz klub „Olimp” mający siedzibę przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich. W trakcie spotkania wspominano z sentymentem początki współpracy, a było to w 1974 roku, wspólne zawody sportowe oraz wizyty zarówno w mieście Wolmirstedt jak i w Końskich. Do piątku przebywać będzie 11 osobowa grupa młodych sportowców  wraz z czwórką opiekunów. Głównym założeniem tej wizyty jest spotkanie z rówieśnikami z koneckiego „mechanika”.

Ważnym elementem spotkania były rozmowy dotyczące nawiązania współpracy międzynarodowej pomiędzy niemieckim miastem Wolmirstedt a miastem Końskie.

Młodzież z Niemiec  gościła w Bibliotece Publicznej oraz w Miejsko – Gminnym Domu Kultury. Podczas tegorocznego pobytu zwiedzą również Kielce i Spałę, wezmą również udział w zawodach sportowych.