Dni Końskich 2008 na sportowo Drukuj Email
(2008-09-05)
 
Mecz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Końskich oraz funkcjonariuszy KP Policji w Końskich.
 
Image 

Obchody Dni Końskich 2008 rozpoczął mecz Samorząd – Policja, tradycyjnie wpisujący się już w uroczystości święta miasta. Konfrontacja, pomimo założeń towarzyskich przerodziła się w prawdziwą rozgrywkę potraktowaną przez obie strony niezwykle poważnie. Gra toczyła się dynamicznie, po obu stronach dało się zaobserwować niezwykłe zaangażowanie.

Do przerwy, przewagą jednej bramki, prowadzili pracownicy Urzędu Miasta, którzy bronili zdobytego przed rokiem Pucharu. Po przerwie funkcjonariusze policji szybko odrobili straty. Najpierw zremisował Grzegorz Michorek, a chwilę później bramka Pawła Skowrona wyprowadziła zespół Policji na prowadzenie.

Dodatkowych emocji dostarczała chwiejna pogoda, która co rusz chłodziła zapędy zawodników obu drużyn. W tych trudnych warunkach lepiej radzili sobie Policjanci. Mecz zakończył się już w strugach deszczu, wynikiem 5:3 dla funkcjonariuszy KP Policji w Końskich.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych spotkanie rozegrano w miłej, sportowej atmosferze. Aktywnymi strzelcami okazali się - Paweł Skowron (3) oraz Grzegorz Michorek (2), bramki dla Urzędu zdobyli Wojciech Antos (2) oraz Leszek Stanek. Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwali sędziowie: Zdzisław Kołba oraz Mariusz Skoczylas.

Burmistrz Krzysztof Obratański wręczył zwycięskiej drużynie okolicznościowy puchar, gratulując sportowego ducha walki.

Szczegółowe statystyki:
Policjanci – Samorządowcy
5:3 (1:2)
0:1 – Leszek Stanek
1:1 – Paweł Skowron
1:2 – Wojciech Antos
2:2 – Grzegorz Michorek
3:2 – Paweł Skowron
4:2 – Paweł Skowron
5:2 – Grzegorz Michorek
5:3 – Wojciech Antos

 Otwarcie boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Warszawska oraz Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej w Piłce Nożnej

Image 

 Kolejny dzień obchodów Dni Końskich 2008 rozpoczął Międzynarodowy Turniej Młodzieżowy w Piłce Nożnej uświetniający otwarcie boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Warszawska. Na turniej zaproszono gości z miasta Šala ze Słowacji, z którym gmina Końskie ma podpisaną umowę partnerską na współpracę w zakresie kultury, edukacji i sportu. Na sztucznej nawierzchni boiska spotkały się drużyna Slovan Duslo Šala oraz 2 składy MKS Neptun Końskie. Zawodnicy z Šali okazali się bardzo dobrze przygotowani do gry, nasi zawodnicy ulegli im całkowicie, co przedstawia poniższa klasyfikacja.

 

Wyniki:
Neptun II – Duslo Šala 2:10
Neptun I – Neptun II 5:3
Neptun I – Duslo Sala 0:4

Tabela
1. Duslo Šala             6          14:2
2. Neptun I Końskie    3          5:7
3. Neptun II Końskie   0          5:15

 Zgromadzony komplet punktów uplasował gości z Šali na I miejscu, pamiątkowe trofeum wręczył przedstawicielom drużyny Marian Gąszcz – przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich.

Po sportowych rywalizacjach nadszedł czas na część artystyczną. Na płycie boiska zaprezentował się Zespół Taneczny „Przygoda” – podopieczni Krystyny Cygankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach, ekipa karate ze Słowacji oraz Iza Majewska i Ala Turalska, na co dzień „szlifujące” swoje wokalne umiejętności w Klubie „Kaesemek” pod okiem instruktora Piotra Salaty.

Na koniec symboliczne gole do bramek wbili Francišek Botka – radny z Šali oraz Burmistrz Krzysztof Obratański.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli także licznie zgromadzenie mieszkańcy miasta oraz m.in. Jerzy Rąbalski i Dariusz Kowalczyk - Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, Andrzej Marek Lenart – Starosta Konecki,  Ernest Kruk – Wiceprzewodniczący  Rady Miejskiej, radni - Ewa Swat, Barbara Zielińska oraz zaproszeni goście z Šali – Ladislav Košičar i Gabriela Dušeková.

Dalsze uroczystości obchodów Dni Końskich 2008 miały miejsce na scenie letniej przy Domu Kultury w Parku Miejskim im. Tarnowskich.

Kliknij by obejrzeć fotoreportaż