Dni Końskich 2008 artystycznie Drukuj Email
(2008-09-05)
Image

 W tym roku na scenie letniej w Parku Miejskim przez 2 dni w godzinach 15:00 – 22:00 zaprezentowały się gwiazdy różnego formatu, zarówno te dobrze już znane sympatykom muzyki, jak również świeżo wkraczające w świat rozrywki.

W związku z realizacją umowy partnerskiej podpisanej z miastem Šala mieszkańcy miasta mieli możliwość zapoznania się z kulturą i obyczajami południowej Słowacji. Ubrani w regionalne stroje ludowe członkowie zespołu folklorystycznego Važina zainaugurowali program artystyczny na scenie letniej. Po nim zaprezentował się zespół Fair Way, także ze Słowacji, z refleksyjnym gitarowym brzmieniem w stylu bluegrass.

Występy gości przeplatały się z melodyjnym śpiewem solistów Studia Piosenki z  Miejsko-Gminnego Domu Kultury oraz zespołu M3 z Gminnego Ośrodka Kultury Gowarczów.

Na koniec pierwszego dnia wystąpili dobrze już znani Andrzej Lampert z zespołem PIN oraz Hania Stach. Zespół PIN w dniu rozpoczęcia obchodów tegorocznych Dni Końskich – 29 sierpnia, promował nową płytę pt. „Muzykoplastyka”. Artysta zgromadził pod sceną letnią w parku grono swoich fanów, co zapowiada pozytywny rozwój kariery tego muzyka.

W drugim dniu wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z nowym repertuarem i wokalistką, co jest rzadko spotykane w tego rodzaju muzykowaniu, a następnie publiczność zabawił kwartet RAMPA  z estradowymi szlagierami potraktowanymi z przymrużeniem oka. Następnym punktem programu był występ Kabaretu CIACH, gwiazdy na kabaretowym firmamencie. Następnie wystąpiła długo w Końskich oczekiwana gwiazda – Grzegorz Turnau. Artysta nie zawiódł. Rekordowa liczba koneckiej publiczności zgromadzona w Parku Miejskim uczestniczyła w wielkim muzycznym święcie. Znakomity artysta, znakomite piosenki, perfekcyjne wykonanie i  urocza skromność krakowskiego barda zachwyciła wszystkich. Na przyszłość boimy się wysoko postawionej przez nas samych poprzeczki, ale obiecujemy w następnych latach równie wielkie muzyczne wydarzenia  przy okazji miejskiego święta. 
Image 
Kliknij by obejrzeć fotoreportaż