Aktualności arrow ZAPYTAJ BURMISTRZA arrow Kolejne 3 pytania w dziale Zapytaj Burmistrza
Kolejne 3 pytania w dziale Zapytaj Burmistrza Drukuj Email
(2008-08-02)
 

1 pytanie:

Jak miasto Końskie zamierza rozwiązać problem z parkowaniem przy stadionie Neptuna? Czy nie lepiej było by zamknąć ten stadion i przenieść wszelkiego rodzaju rozgrywki na ulicę Południową? Nie wiem czy jest sens inwestować w modernizację obecnego obiektu skoro w małym stopniu jest wykorzystywany OSiR, a terenu jest dość sporo na wszelkiego rodzaju rozbudowę.

odpowiedź:

Dla stadionu przy ul. Południowej gmina przygotowuje projekt modernizacji, bo dzisiaj nie spełnia on żadnych warunków dla uprawiania sportu. Powstać ma nowy budynek zaplecza, kilka boisk rekreacyjno - treningowych (w tym jedno pełnowymiarowe o nawierzchni ze sztucznej trawy), profesjonalna bieżnia, zadaszone trybuny itp. Wstępny kosztorys opiewa na 6,5 mln zł, dokumentację mamy otrzymać ze wszystkimi uzgodnieniami do 30 sierpnia br. Oczywiście wystartujemy w konkursie o dofinansowanie z UE. Jednak w najlepszym wypadku obiekt ten będzie gotów wiosną 2010 r. i do tego czasu musimy zrobić wszystko, by stadion przy ul. Sportowej został dopuszczony do rozgrywek. Podczas meczów udostępnione będą do parkowania: parking przy Gimnazjum nr 2 oraz pierwsza zatoka postojowa przy Dworcu PKP-PKS .

 

2 pytanie:

Kto tak na dobrą sprawę jest właścicielem placu po byłej SP 1 przy ul. Warszawskiej? Bliskość tego placu przy różnego rodzaju obiektach handlowych jak : targ i sklepy wielkopowierzchniowe można by było wykorzystać na miejsca parkingowe. Chyba, że ten plac ma już jakieś przeznaczenie. W ogóle to cały ten teren zamknięty między ulicami Warszawska - Wjazdowa - Staszica powinien się doczekać jakichś rozwiązań w zakresie zagospodarowania przestrzennego bo obecnie jest tylko "enklawą" dla tzw "wesołej" części społeczeństwa.

 odpowiedź:

Plac po byłej SP 1 jest podzielony między gminę i zgromadzenie zakonne z Nowego Miasta. Pomysł zorganizowania tam parkingu na gminnej części nie zyskał aprobaty zarządcy dróg (Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich) ze względów bezpieczeństwa (wjazd na łuku ruchliwej drogi wojewódzkiej ). W tym roku dla tego terenu uchwalony został plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje m.in. przedłużenie ul. Wojska Polskiego do Osiedla 3 Maja.

 

3 pytanie:

Co z planowanymi parkingami obok Urzędu Pracy oraz na rogu ul. Warszawskiej i Spółdzielczej? Czy można się spodziewać realizacji w najbliższym czasie?

 odpowiedź:

Parking przy ul. Kiepury ma już pełną dokumentację i czeka na pozwolenie na budowę. Powstanie jeszcze w tym roku. Natomiast plac na rogu Warszawskiej i Spółdzielczej nie jest własnością gminy to ogranicza nasze możliwości. Właścicielami i użytkownikami wieczystymi koszmarnie podzielonych działek na tym placu są: PSS "Społem" i OSM Końskie.

 

Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć -> Wyślij pytanie