Aktualności arrow Miasta Partnerskie arrow Kronika współpracy arrow Wygrana reprezentacji Końskich na Międzynarodowym Turnieju w Šali
Wygrana reprezentacji Końskich na Międzynarodowym Turnieju w Šali Drukuj Email
(2013-12-02)
W dniu 29 listopada 2013 r. w słowackiej Šali odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju I miejsce.
 
Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej, konecka drużyna otrzymała na podstawie umowy partnerskiej podpisanej na rok 2013 między miastem Šal’a i miastem Końskie. Konecką drużynę reprezentowali: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Michał Cichocki, Radosław Musiałowski, Robert Skalski, Jarek Długosz, Stanisław Pawłowski, Grzegorz Michorek, Jarosław Smołuch, Rafał Ścisłowicz, Sergiusz Gałwiaczek oraz Jarosław Komisarski.

Turniej rozegrano w miejskiej hali sportowej w Šali. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Konecka drużyna wystąpiła mocno umotywowana i znakomicie zdeterminowana. Mądra zespołowa gra bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Już od pierwszego pojedynku zawodnicy koneckiej drużyny pokazali dobrą formę i zakończyli turniej sukcesem nie ponosząc żadnej porażki.

Reprezentacja Końskich za zdobycie I miejsca otrzymała okazały puchar, natomiast nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju odebrał Grzegorz Michorek.

Tabela:
Końskie – OO Šala (Słowacja) – 1:0
Końskie - Telč (Czechy) –1:0
Końskie – Oroszlány (Węgry) – 1:1
Końskie – ORPZ Šala (Słowacja) – 3:0
Końskie – MsP Šala (Słowacja) – 3:1