Aktualności arrow ZAPYTAJ BURMISTRZA arrow Jubileusz 50 rocznicy ślubu - ZAPYTAJ BURMISTRZA
Jubileusz 50 rocznicy ślubu - ZAPYTAJ BURMISTRZA Drukuj Email
(2008-07-14)
 
W celu usprawnienia i poprawienia kontaktu Burmistrza Krzysztofa Obratańskiego z mieszkańcami naszego miasta proponujemy Państwu dział ZAPYTAJ BURMISTRZA. Możecie Państwo zadawać pytania dotyczące pracy urzędu, planów, problemów, a także  strategii rozwoju miasta. Odpowiedzi wraz z najciekawszymi pytaniami będziemy zamiszczać raz w tygodniu.
 

 
pytanie:
Przez wiele lat byłam mieszkanką gminy Końskie, obecnie mieszkam w Łodzi ale w miejscowości Baczyna pozostali moi kochani Rodzice, którzy 15 sierpnia 2008 r. obchodzą swój piękny jubileusz 50 rocznicę ślubu!!!
Chciałam zadać pytanie (i tutaj z góry serdecznie przepraszam, że zwracam się z tym pytaniem bezpośrednio do Pana Burmistrza, ale szczerze powiedziawszy nie wiedziałam tak naprawdę komu zadać to pytanie), czy Urząd Miasta i Gminy w Końskich organizuje lub w sposób szczególny upamiętnia takie Jubileusze? Jeśli będzie to możliwe to proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.
 
 
odpowiedź:
Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego zgłasza członek rodziny. Urząd Stanu Cywilnego przy Urzędzie Miasta występuje z wnioskiem do Urzędu Wojewódzkiego o przyznanie medali. Procedura ta trwa około 6 miesięcy. Odznaczenia jubilatom nadaje Prezydent RP. Jubilaci są informowani listem gratulacyjnym z kancelarii Prezydenta RP. Kierownik USC zaprasza jubilatów i organizuje uroczystość, na której Burmistrz wręcza odznaczenia wraz z dyplomami i legitymacjami. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, na której obecni są przedstawiciele mediów, członkowie rodziny jubilatów oraz władze miasta. 
 
 
  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć -> Wyślij pytanie