Kronika współpracy
Wizyta delegacji Ukraińskiej Drukuj Email
(2016-07-25)
We wtorek 12 lipca br. Urząd Miasta i Gminy w Końskich odwiedzili przedstawiciele ukraińskiego powiatu Pohrebyszczańskiego. W spotkaniu uczestniczyli: członek zarządu powiatu koneckiego Dorota Duda, wicestarosta Andrzej Marek Lenart, burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim.
Czytaj całość…
 
Podium dla koneckich piłkarzy w Šali Drukuj Email
(2015-12-09)
W dniu 27 listopada 2015 r. w słowackiej Šali odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji. W turnieju udział wzięło 6 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Po raz kolejny miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju wysokie III miejsce.
Czytaj całość…
 
Polsko-ukraińskie kolonie dobiegły końca Drukuj Email
(2015-09-01)
 W dniach 15-24 sierpnia 2015 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sielpi odbyła się kolonia letnia, w której udział wzięło 15 dzieci z rodzin najuboższych, które są podopiecznymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich oraz 27 dzieci z ukraińskiego miasta Mogilev Podolski z rodzin dotkniętych konfliktem zbrojnym na wschodzie Ukrainy.
Czytaj całość…
 
Końskie z wizytą w Šali Drukuj Email

W dniach 26-27 czerwca br. w partnerskim mieście Šal'a - na Słowacji miały miejsce obchody Jarmarku Tradycyjnych Rzemiosł. Jest to coroczna impreza mająca charakter głównego miejskiego święta. W imprezie wzięła udział delegacja miasta Końskie, reprezentowana przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Jasińskiego oraz Panią Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystynę Milczarek.

Czytaj całość…
 
Międzynarodowy zimowy obóz narciarski - Mala Lucivna 2015 Drukuj Email
(2015-02-25)
W dniach 15-21 lutego 2015 r. w słowackiej miejscowości Mala Lucivna, odbył się międzynarodowy zimowy obóz narciarski dla młodzieży z krajów grupy wyszehradzkiej.

Już po raz dziesiąty uczestnicząca w nim młodzież z Końskich, słowackiej Šali, czeskiego Telč’a i węgierskich Oroszlan przez tydzień jeździła na nartach, snowboardzie, śpiewała wspólnie piosenki, a podczas wieczorów narodowych poznawała kulturę i historię każdego z miast.
Czytaj całość…
 
Podium dla koneckich piłkarzy na Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Šali Drukuj Email
(2014-11-26)
W dniu 21 listopada 2014 r. w słowackiej Šali odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiej Policji. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski. Miłą niespodziankę sprawiła drużyna reprezentująca nasze miasto, zajmując w turnieju III miejsce.
Czytaj całość…
 
Uroczyste obchody 650-lecia parafii w Radoszycach Drukuj Email
(2014-07-02)
W niedzielę 29 czerwca br. parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach obchodziła niecodzienny jubileusz 650-lecia istnienia. Parafia i pierwotny drewniany kościół powstały wraz z utworzeniem miasta około 1364 r. z fundacji Kazimierza Wielkiego. Było to niezwykłe wydarzenie dla miejscowej parafii. W uroczystości jubileuszowej wzięli udział mieszkańcy z okolicznych miejscowości, duchowni oraz przedstawiciele samorządu.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 41