Wydarzenia
Prawie 50 tysięcy złotych zebrała WOŚP w Końskich Drukuj Email
(2012-01-09)
49 tysięcy 292 złote i 8 groszy - to wstępnie zadeklarowana suma zebrana podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Końskich. Zebrano większą kwotę niż w roku ubiegłym, przekraczającą 49 tysięcy złotych.
Czytaj całość…
 
W Końskich już jeździmy na łyżwach Drukuj Email
(2011-12-20)

W poniedziałkowe przedpołudnie 19 grudnia br. przy pięknej pogodzie i w radosnej atmosferze otwarto lodowisko „Biały Orlik”, które znajduje się przy ul. Południowej w Końskich.
Czytaj całość…
 
Gmina Końskie wyróżniona w kategorii: "Samorząd Przyjazny Przedsiębiorcom 2011" Drukuj Email
(2011-12-09)
7 grudnia 2011 r. w Centrum Konferencyjnym Targów w Kielcach odbyła się Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Nowoczesnego Biznesu zorganizowana przez Jerzego Krajewskiego, dyrektora Instytutu Nowoczesnego Biznesu oraz redaktora naczelnego Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”.
Czytaj całość…
 
OSP w Bedlnie otrzymała samochód gaśniczy Drukuj Email
(2011-12-08)
27 listopada br. w Bedlnie odbyło się uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Władze miasta oraz straży pożarnej zdecydowały, że samochód marki „STAR” z Dziebałtowa przekazany zostanie do OSP w Bedlnie.
Czytaj całość…
 
Rusza budowa terenów inwestycyjnych Końskie-Kornica Drukuj Email
(2011-11-08)
  7 listopada 2011 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Końskie przy udziale mediów podpisana została umowa na zadanie inwestycyjne pn. „Budowa infrastruktury technicznej – dróg, sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej dla terenów zabudowy produkcji w części terenu Końskich i sołectwa Kornica”.
Czytaj całość…
 
Rozpoczyna się budowa monitoringu w Końskich Drukuj Email
(2011-11-02)
W środę 02 listopada b.r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich podpisano umowę na rozpoczęcie budowy monitoringu.
Czytaj całość…
 
Nowa inwestycja w Rogowie i Młynku Nieświńskim Drukuj Email
(2011-10-27)
21 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich odbyło się spotkanie Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego Grzegorza Świercza z Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie Michałem Cichockim w sprawie realizacji inwestycji w roku 2012 pod nazwą „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 749 na terenie gminy Końskie”.
Czytaj całość…
 
Podpisano umowę dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym Drukuj Email
(2011-10-28)
We wtorek 25 października 2011r. podpisano umowę partnerską do projektu „Zapewnienie dostępu do Internetu dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do Internetu dla osób z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności.
Czytaj całość…
 
Jubileusz 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieświniu Drukuj Email
(2011-10-05)
Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem księdza Stanisława Nowaka. Następnie na placu kościelnym, odbyła się oficjalna część jubileuszu, którą prowadził Tadeusz Nowakowski.
Czytaj całość…
 
OSP w Dziebałtowie świętowała 85 lat powstania Drukuj Email
(2011-10-05)
W minioną sobotę 1 października 2011 odbył się jubileusz 85-lecia powstania OSP w Dziebałtowie. Jubileusz połączony został z poświęceniem nowego sztandaru ufundowanego przez miejscową społeczność oraz figurki św. Floriana patrona strażaków.
Czytaj całość…
 
Wiceminister sportu odwiedził nowe boisko w Końskich Drukuj Email
(2011-09-14)
  We wtorek 13 września 2011r. przybył do Końskich wiceminister sportu Ryszard Stachurski w towarzystwie posłanki Marzeny Okły- Drewnowicz , która to właśnie spotkanie zainicjowała po to, aby Pan Wiceminister zobaczył co w sportowej infrastrukturze zrobiono w Końskich .
Czytaj całość…
 
Dożynki Powiatowe Drukuj Email
(2011-09-12)
  W dniu 4 września 2011 r. we wsi Radoszyce rolnicy z terenu powiatu koneckiego świętowali zakończenie zbiorów. Dożynki Powiatowe pielęgnują rodzimą tradycję, służą promowaniu rolnictwa i są podziękowaniem rolnikom za ich wysiłek. W tym roku zostały one połączone z Dniami Województwa Świętokrzyskiego, które Urząd Marszałkowski w Kielcach organizuje po raz trzeci.
Czytaj całość…
 
Apel Poległych - "Konecki Wrzesień 2011" Drukuj Email
(2011-09-05)
  3 września 2011 roku na cmentarzu koneckim rozpoczęły się uroczystości oddające hołd i cześć bohaterom ziemi koneckiej z czasu II wojny światowej. Przed kościołem Św. Anny w Końskich zgromadzili się kombatanci, konecczanie, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych oraz poczty sztandarowe. Obchody rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich zgromadzonych w kierunku pomnika Partyzantów. Orszakowi towarzyszyli żołnierze z Wojskowego Centrum Szkoleniowego dla potrzeb Sił Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kielcach.
Czytaj całość…
 
Obchody Dni Końskich oraz 100-lecie Banku Spółdzielczego Drukuj Email
(2011-09-01)
  W ostatni weekend sierpnia konecczanie mieli okazję uczestniczyć w programie obchodów Dni Końskich, które zostały zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy Końskie.
Czytaj całość…
 
Jubileusz XX lecia Straży Miejskiej w Końskich Drukuj Email
(2011-08-31)
  W bieżącym roku Straż Miejska w Końskich obchodzi XX lecie swego powołania. Ponieważ dzień rocznicy wypada 31 grudnia, czyli w dzień w który strażnicy mają zazwyczaj dużo pracy w związku z zabezpieczaniem imprezy sylwestrowej organizowanej przez władze miasta dla mieszkańców gminy, zdecydowano aby obchody rocznicowe połączyć z obchodami Dnia Straży Miejskiej, który przypada 29 sierpnia.
Czytaj całość…
 
Podpisanie ostatniego aktu notarialnego z Tarnowskimi Drukuj Email
(2011-06-29)
  W środę 29 czerwca br. odbyło się podpisanie aktu notarialnego kupna od rodziny Tarnowskich przez gminę Końskie zespołu pałacowego i parku. Złożone podpisy pod dokumentem zamykają trwający kilkanaście lat proces rodziny Tarnowskich ze Skarbem Państwa o bezprawne przejęcie po II wojnie światowej jej majątku. W chwili podpisywania aktu notarialnego gmina Końskie przekaże Tarnowskim kolejną ratę należności - 4,9 mln. zł.

Czytaj całość…
 
Otwarcie placu zabaw w Rogowie Drukuj Email
(2011-06-20)
W piątek 17 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw w centrum Rogowa – dla mieszkańców został udostępniony już przed Świętami Wielkanocnymi. Ceremonię poprowadził Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie. W Rogowie dzięki staraniom UMiG Końskie, Domu Kultury i Biblioteki Publicznej wykonano termomodernizację Wiejskiego Domu Kultury, remont sali widowiskowej i sceny, instalacji elektrycznej, otoczenie doczekało się nowego parkingu i ogrodzonego placu publicznego z atrakcyjnym placem zabaw.
Czytaj całość…
 
Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej w Modliszewicach Drukuj Email
(2011-06-20)
15 czerwca br. odbył się jubileusz 50 lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Modliszewicach oraz oddanie do użytku sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Parafialnym w Modliszewicach, odprawianej przez proboszcza, księdza Marka Rosińskiego. Podczas nabożeństwa ksiądz poświęcił krzyż, który trafił do nowego obiektu.
Czytaj całość…
 
Bezpłatna mammografia w Gminie Końskie Drukuj Email
(2011-06-20)
W dniach 21 i 22 lipca 2011 r. dla mieszkanek Gminy Końskie wykonywane będą bezpłatne badania mammograficzne.
Czytaj całość…
 
Biegi uliczne z okazji Dnia Dziecka Drukuj Email
(2011-06-02)
1 czerwca br. ponad 120 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w XXI Masowych Biegach Ulicznych, które odbyły się w Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Końskich. Głównym organizatorem biegów jest Klub Turystyki Aktywnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Końskich. Tradycyjnie impreza ta przygotowana była na 3 maja, jednakże niesprzyjające warunki pogodowe, uniemożliwiły przeprowadzenie imprezy.
Czytaj całość…
 
Zaświadczenia o wyborze na sołtysa zostały wręczone. Drukuj Email
(2011-06-02)
31 maja 2011 r., podczas VII sesji Rady Miejskiej w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi, odbyło się wręczenie zaświadczeń o wyborze nowo wybranych sołtysów z terenu gminy Końskie. Zaświadczenia wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Michał Cichocki wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Kowalczykiem, w obecności Prezydium Rady Gminy i zaproszonych gości. Wszystkim wybranym sołtysom, Burmistrz serdecznie gratulował i życzył owocnej pracy na rzecz swoich miejscowości oraz całej Gminy.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 42 - 82 z 157