Wydarzenia
"Niesiemy plon" - Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie 2016 Drukuj Email
(2016-09-13)
Już po raz szesnasty środowiska rolnicze naszego regionu obchodziły święto plonów, które stanowi swoiste podsumowanie ich całorocznej pracy na roli. Współgospodarzem tegorocznego wojewódzkiego święta była Gmina Końskie. XVI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się w niedzielę 4 września w Parku Miejskim w Końskich i zostały zorganizowane przy współpracy Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezesa Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, Starosty Koneckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.
Czytaj całość…
 
Konecki Wrzesień 2016 Drukuj Email
(2016-09-07)

W piątkowy poranek 2 września Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Końskich Markiem Kozerawskim, członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Końskich Franciszkiem Teleckim i Janem Lagnerem oraz prawnikiem Janem Nowakiem udali się na cmentarz parafialny w Dąbrówce by złożyć wieńce oraz zapalić znicze na grobach Józefa Kazimierza Wroniszewskiego oraz Jana Zbigniewa Wroniszewskiego Honorowych Obywateli Końskich oraz inicjatorów obchodów „Koneckiego Września”.

Czytaj całość…
 
101 letni mieszkaniec Końskich otrzymał awans oficerski Drukuj Email
(2016-08-16)
W miniony wtorek 9 sierpnia 2016 roku 101 letni konecczanin - kombatant, członek Polskiego Państwa Podziemnego Jan Mikołaj Brzeziński otrzymał awans na stopień oficerski. Uroczystość odbyła się w Jędrzejowie podczas 51. marszu szlakiem I Kampanii Kadrowej. Awans na stopień podporucznika wręczył szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach płk Wiesław Święchowicz.
Czytaj całość…
 
Zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Końskich Drukuj Email
(2016-07-27)
Zakończyły się Światowe Dni w Diecezjach przygotowujące na XXXI Światowe Dni Młodzieży, które już po raz drugi odbywają się w naszym kraju, tym razem w Krakowie. To czas integracji i spotkań z udziałem młodych z różnych stron świata.  Na terenie Gminy Końskie gościliśmy 24 osobową grupę pielgrzymów z Ukrainy oraz 67 pielgrzymów z RPA. To był czas wielkiej radości, atmosfera tych dni była wyjątkowa i niezapomniana. Mieszkańcy Końskich mogli poznać kulturę przybyłych gości, wspólnie śpiewać i tańczyć.
Czytaj całość…
 
Dożynki Wojewódzkie 2016 (formularz zgłoszeniowy) Drukuj Email


Szanowni Państwo!


W związku z organizacją XVI Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się w dniu 4 września 2016 r. w Końskich informujemy, że wystawcy sprzętu rolniczego oraz środków do produkcji rolnej i przetwórstwa rolno-spożywczego mogą zgłaszać swój udział w tym wydarzeniu.

Czytaj całość…
 
Gminny program rewitalizacji Gminy Końskie na lata 2016-2025 Drukuj Email
(2016-06-15)

 
Koneckie obchody rocznicy Chrztu Polski Drukuj Email
(2016-04-20)
W niedzielę 17 kwietnia 2016 roku w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich, odbyła się uroczysta msza święta upamiętniająca  1050. rocznicę Chrztu Polski, koncelebrowana przez księdza prałata Andrzeja Zaparta oraz księdza Marcina Rębisia. Po nabożeństwie uczestnicy mszy udali się na plac przy ołtarzu polowym gdzie został posadzony symboliczny dąb, któremu nadano imię „Mieszko”. Będzie on dla wszystkich Konecczan piękną pamiątką obchodów tej niezwykle ważnej rocznicy.
Czytaj całość…
 
71. rocznica wyzwolenia Końskich Drukuj Email
(2016-01-19)
„Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami, Białego Orła w sercu każdy ma, wszyscy jesteśmy jej wiernymi obrońcami Ty, on, ona, i ja …” – recytował Jan Wiaderny podczas uroczystości upamiętniającej 71. rocznicę wyzwolenia Końskich. Przypomnijmy, że w dniu 16 stycznia 1945 roku nasze miasto zostało odbite z rąk wojsk hitlerowskich, a dzień później zostało ogłoszone wolnym.
Czytaj całość…
 
Odsłonięcie pomnika sowieckich jeńców wojennych Drukuj Email
(2016-01-12)
W dniu 7 stycznia 2016 roku na terenie tzw. „Budowy” przy ul. Warszawskiej w Końskich, odsłonięto pomnik z tablicą upamiętniającą obóz dla sowieckich jeńców wojennych, utworzony przez Niemców w latach okupacji hitlerowskiej.
Czytaj całość…
 
24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj Email
(2016-01-08)

 
Konecki Wrzesień 2015 Drukuj Email
(2015-09-24)
Tegoroczne obchody „Koneckiego Września”, największej uroczystości patriotycznej organizowanej przez Samorząd Miasta i Gminy Końskie, dobiegły końca. W piątek 4 września przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz uczniowie koneckich szkół oddali hołd bohaterom państwa podziemnego zapalając znicze w miejscach pamięci narodowej na terenie powiatu koneckiego (Końskie-Budowa, Rogów, Koczwara, Smarków, Wielka Wieś i Niekłań).
Czytaj całość…
 
71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Drukuj Email

1 sierpnia o godz. 17.00 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe będące wyrazem pamięci i uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

Uruchomienie syren będzie także praktycznym sprawdzianem włączenia syren alarmowych obrony cywilnej działających w ramach systemu ostrzegania i alarmowania. 
Prezent od Ambasady USA Drukuj Email

W piątek 24 lipca 2015 r. sekretarz Ambasady USA w Warszawie Wayne McDuffy przekazał Gminie Końskie samochód osobowy marki Chrysler. Kluczyki odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Był to zakup za symboliczną złotówkę. 

 

Czytaj całość…
 
Obchody Święta Policji w Końskich Drukuj Email

We wtorek 21 lipca br. funkcjonariusze koneckiej policji uroczyście obchodzili swoje święto. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się przemarszem kolumny policjantów do Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich, gdzie wszyscy zebrani uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez kapelana ks. dziekana Andrzeja Zaparta. Następnie policjanci i zaproszeni goście udali się do Komendy Powiatowej Policji w Końskich na oficjalną część uroczystości.

Czytaj całość…
 
Bezpłatna mammografia Drukuj Email
(2015-07-27)

 
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Końskich Drukuj Email

W dniu 3 maja 2015 r. Samorząd Miasta i Gminy Końskie uczcił 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część oficjalna obchodów rozpoczęła się w parku miejskim przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich gdzie spotkały się tradycyjnie władze samorządowe, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież szkolna oraz mieszkańcy. Na początku ceremonii dzieci z koneckich przedszkoli ubrane w piękne biało-czerwone stroje odśpiewały hymn Polski a poczet flagowy dokonał uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Uroczystość prowadził wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który powitał kolejno wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Czytaj całość…
 
Ponad 40 tysięcy zł zebrali wolontariusze podczas WOŚP w Końskich Drukuj Email
(2014-01-14)
W niedzielę 12 stycznia 2014 zagrała 22. Edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem hasłem przewodnim było: NA RATUNEK. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostały zebrane podczas 22.Finału WOŚP zakupi specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej. Część funduszy zostanie przeznaczona również na doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.
Czytaj całość…
 
Uroczyste otwarcie obwodnicy w Końskich Drukuj Email
(2014-01-03)
W poniedziałek 30 grudnia 2013 r., pomiędzy Dyszowem a Kornicą, odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji drogowej pn. „Budowa obwodnicy Końskich na drodze wojewódzkiej nr 728”. Nowo wybudowana obwodnica w znacznym stopniu ograniczy uciążliwy dla mieszkańców Końskich ruch tranzytowy przebiegający przez centrum miasta.
Czytaj całość…
 
Wizyta robocza w Danii Drukuj Email
(2013-12-10)
W ostatnich dniach listopada br. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Lider Świętokrzysko-Podkarpackiego Klastra Energetycznego, którego członkiem jest gmina Końskie zorganizowało wyjazd branżowy do Danii. W wyjeździe wzięła udział gmina Końskie, którą reprezentował Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Antoni Wiktorowicz.
Czytaj całość…
 
Koneckie obchody Święta Niepodległości Drukuj Email
(2013-11-13)
W południe, przy słonecznej aurze pod Pomnikiem Wdzięczności rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości - 11 Listopada. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło „ Wszyscy, którzy kochają Ojczyznę, obchodzą dzień Niepodległości”.
Czytaj całość…
 
XIV Dożynki Powiatowe w Modliszewicach Drukuj Email
(2013-09-17)
W minioną niedziele 15 września br. na terenie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach odbyły się kolejne Dożynki Powiatowe. Święto żniwiarzy i rolników z całego powiatu koneckiego zorganizowane zostało we współpracy Starostwa Powiatowego oraz Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Już po raz czternasty regionalne środowiska rolnicze obchodziły Święto Plonów, które jest swoistym podsumowaniem trudu rolniczego włożonego w prace polowe.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 41 z 157