Kultura
Koneckie "Muzykanty 2013" Drukuj Email
(2013-08-06)
Rytm polki, oberka i muzyki ludowej zgromadziły w niedzielne popołudnie 4 sierpnia br. mieszkańców Końskich przed Sceną Letnią w Parku Miejskim. Miłośnicy regionalnego folkloru z zachwytem wysłuchiwali dźwięków podczas IX Edycji Koneckiego Przeglądu Kapel i Solistów –Instrumentalistów „Muzykanty”.
Czytaj całość…
 
Udany Festyn Rodzinny w Sokołowie Drukuj Email
(2013-06-26)
W niedzielne popołudnie 23 czerwca br. na placu przy świetlicy w Sokołowie odbył się II Festyn Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Sokoły” oraz Radę Sołecką. Przy pięknej, słonecznej pogodzie całe rodziny, a przede wszystkim dzieci mogły pośpiewać, potańczyć i wziąć udział w wielu konkursach oraz zabawach.
Czytaj całość…
 
Powitanie lata Drukuj Email
(2013-06-20)
 plakat

 
Pierwsze koneckie "Kaziuki" Drukuj Email
(2013-06-19)
Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła po raz pierwszy zorganizowanym Koneckim „Kaziukom”, które przygotowane zostały na wzór tych wileńskich oraz radomskich organizowanych w marcu. Pomysł zrodził się z inicjatywy Dziekana ks. Andrzeja Zaparta proboszcza Kolegiaty św. Mikołaja w Końskich, by w ten sposób uczcić święto patrona powiatu koneckiego błogosławionego ks. Kazimierza Sykulskiego, który został wpisany przez Jana Pawła II do katalogu 108 Błogosławionych Męczenników II wojny światowe.
Czytaj całość…
 
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Parku Miejskim Drukuj Email
(2013-06-05)
Mimo deszczowej pogody, sobotni Dzień Dziecka zgromadził w Parku Miejskim najmłodszych koneczczan, na których czekało wiele atrakcji i niespodzianek.
Czytaj całość…
 
Gmina Końskie na Jarmarku Agroturystycznym w Tokarni Drukuj Email
(2013-06-05)
W niedzielę 2 czerwca gmina Końskie prezentowała swoje stoisko promocyjne podczas VIII Jarmarku Agroturystycznego w Parku Etnograficznym w Tokarni, gdzie zaprezentowało się ponad 70 gospodarstw agroturystycznych i gmin z całego województwa. Impreza ta łączy walory artystyczne z bogatą ofertą noclegową gospodarstw agroturystycznych i producentów świętokrzyskich specjałów. Jarmarkowi towarzyszyła giełda "Swojskie Klimaty - Świętokrzyskie Smaki", podczas której można było skosztować regionalnych potraw.
Czytaj całość…
 
Order Złotego Serca dla Burmistrza Michała Cichockiego Drukuj Email
(2013-05-28)
Order Złotego Serca za działalność charytatywną otrzymał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Michał Cichocki. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 25 maja na kieleckiej Kadzielni.
Czytaj całość…
 
Obchody Patrona w Zespole Szkół w Rogowie Drukuj Email
(2013-05-16)
Wy jesteście przyszłością świata!
Wy jesteście nadzieją Kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją!

Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
Czytaj całość…
 
Znana i lubiana aktorka Anna Seniuk w Końskich Drukuj Email
(2013-05-16)
W poniedziałkowe popołudnie 13 maja br. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą aktorką teatralną oraz filmową Anną Seniuk. Organizatorem tego wyjątkowego wieczoru było Stowarzyszenie Abstynentów Klubu "Radość" w Końskich, Urząd Miasta i Gminy Końskie oraz Miejsko Gminny Dom Kultury w Końskich w ramach Koneckich Spotkań Teatralnych „Portrety ludzi teatru, filmu i estrady”.
Czytaj całość…
 
Spotkanie ze znaną aktorką - Anną Seniuk Drukuj Email
(2013-05-10)
 
Serdecznie zapraszamy na "Koneckie spotkanie Teatralne - Portrety ludzi i teatru, filmu i estrady"
Czytaj całość…
 
Prezentacja wystawy "Zbrodnia Katyńska" Drukuj Email
(2013-04-17)
W miniony piątek 12 kwietnia br. w Galerii DeK Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich otwarta została wystawa pt. „Zbrodnia Katyńska”. Ekspozycja została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, Oddział w Szczecinie z okazji Pamięci Ofiar Katynia.
Czytaj całość…
 
Prezentacja gminy Końskie na targach turystycznych Glob w Katowicach Drukuj Email
(2013-03-27)
W dniach 22-24 marca 2013 odbyły się XIX Międzynarodowe Targi Turystyki GLOB w Katowicach. Świętokrzyskie - czarujący region pełen atrakcji - zaprezentował swoją ofertę jako region partnerski. Profesjonalne stoisko oraz najnowsze wydawnictwo Urzędu Marszałkowskiego - „Zasuwaj w Góry Świętokrzyskie” - zostały nagrodzone przez organizatorów wydarzenia. Wspólnie z regionem prezentowało się też Miasto Końskie.
Czytaj całość…
 
"Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu" Drukuj Email
(2013-03-18)
W dniu 14 marca 2013r. odbyły się eliminacje gminne XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem ,, Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, który na trwałe wpisał się w kalendarz przedsięwzięć mających na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie zachowania bezpieczeństwa w sytuacji wystąpienia zagrożeń oraz podtrzymanie tradycji wychowania patriotyczno - obywatelskiego.
Czytaj całość…
 
Konferencja i wystawa nt. mikro przedsiębiorczości Drukuj Email
(2013-02-20)
W minionym tygodniu w siedzibie Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości odbyła się konferencja na temat mikro przedsiębiorczości. Na wykłady oraz wystawę przybyli przedsiębiorcy oraz samorządowcy z powiatów województwa świętokrzyskiego. Konecki magistrat reprezentował burmistrz Michał Cichocki.
Czytaj całość…
 
Ferie z Biblioteką Publiczną Drukuj Email
(2013-01-09)
Podróże w czasie i przestrzeni z Biblioteką Publiczną w Końskich
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych w godzinach od 10.00 – 13.00.
Terminy spotkań: 14.01 (poniedziałek), 16.01 (środa), 21.01 (poniedziałek), 25.01 (piątek)
Czytaj całość…
 
Ferie z MGDK Drukuj Email
(2013-01-07)
Zapraszamy dzieci od lat 8 na Ferie z MGDK (14-25.01.2013) od godz. 10.00 - 13.00
W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne z instruktorami MGDK jak również z gośćmi: aktorką Dorotą Anyż oraz z animatorem Zbigniewem Grabowskim.
Czytaj całość…
 
V edycja przeglądu "POEZJA W PIOSENCE - AGNIESZKA I INNI" Drukuj Email
(2012-11-30)
20 młodych wykonawców wystąpiło w finale V edycji przeglądu „Poezja w Piosence - Agnieszka i inni”, który organizował Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich.
Czytaj całość…
 
"Zaduszki Jazzowe" z udziałem Jorgosa Skoliasa Drukuj Email
(2012-11-09)
W czwartek 8 listopada 2012 r. po raz dziewiąty odbyły się Zaduszki Jazzowe „Markowe Granie”, których organizatorem jest Osiedlowy Klub Kaesemek oraz Urząd Miasta i Gminy w Końskich, który imprezę wspiera finansowo.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 120 z 208