Kultura
XV "Kuźnice Koneckie" już za nami Drukuj Email
(2014-07-10)
W niedzielę 6 lipca br. już po raz piętnasty odbyły się „Kuźnice Koneckie”, inaczej festyn rodzinny „Kuj żelazo póki gorące”. Tym razem samorząd powiatu koneckiego, wszystkich gości, wystawców a przede wszystkim mieszkańców, zaprosił na teren Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi. Tegorocznym Kuźnicom Koneckim towarzyszyła słoneczna pogoda, która zgromadziła turystów odpoczywających na sielpiańskiej plaży, mieszkańców oraz parlamentarzystów i samorządowców z województwa świętokrzyskiego oraz całego powiatu. Władze Miasta i Gminy Koneckie reprezentowali: burmistrz Michał Cichocki, z-cy Jacek Matera, Krzysztof Jasiński oraz radni Rady Miejskiej.
Czytaj całość…
 
Powitanie Lata 2014 Drukuj Email
(2014-06-23)

 
"Literatura muzyką serca"  spotkanie literackie w Gimnazjum nr 2 w Końskich Drukuj Email
(2014-06-18)
11 czerwca br., w upalne popołudnie w Gimnazjum nr 2 w Końskich odbyło się spotkanie literacko-muzyczne „Literatura muzyką serca” poświęcone całorocznym działaniom Dyskusyjnego Klubu Książki i pokazanie ogromnej roli literatury we współczesnym świecie. Sala gimnastyczna gimnazjum zamieniła się w tym dniu w przepiękny i widowiskowy klimat wieczoru poetyckiego.
Czytaj całość…
 
Akcja czytanie dzieciom w Parku Miejskim Drukuj Email
(2014-06-10)
W czwartek 5 czerwca br. zainagurowany został XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przypadający tradycyjnie na początek czerwca. Uroczyste czytanie odbyło się w Parku Miejskim. Organizatorem akcji była Filia dla dzieci Biblioteki Publicznej w Końskich. Do czytania literatury dziecięcej zaproszono w tym roku burmistrza Michała Cichockiego, jego zastępcę Krzysztofa Jasińskiego oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, Mariusza Czapelskiego.
Czytaj całość…
 
Spotkanie ze Sławomirem Lachowskim Drukuj Email
(2014-06-03)
W czwartkowy wieczór 29 maja sala koneckiej Biblioteki znana z popularnych spotkań ponownie zapełniła się po brzegi. Tym razem za sprawą pochodzącego z Końskich wybitnego menedżera i ekonomisty Sławomira Lachowskiego. Odwiedził Końskie przede wszystkim z powodu swojej najnowszej książki „Od wartości do działania. Przywództwo w czasach przełomowych”. Ale jak zwykle, na prośbę organizatorów opowiadał o swoich ciekawych podróżach.
Czytaj całość…
 
Jubileuszowe spotkanie kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich Drukuj Email
(2014-05-29)
21 maja 2014 roku w sali egipskiej Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 30 - lecia Kieleckiego Oddziału Związku Literatów Polskich.
Czytaj całość…
 
Święto koneckiej biblioteki Drukuj Email
(2014-04-12)
W ubiegłym tygodniu Miejsko – Gminna Biblioteka w Końskich rozpoczęła obchody XI Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.
Czytaj całość…
 
Pierwszy w Polsce gminny katalog zabytków Drukuj Email
(2014-04-24)
W ubiegłym tygodniu w Klubie Osiedlowym „Kaesemek” zaprezentowany został „Katalog zabytków miasta i gminy Końskie”. Na spotkaniu autor książki Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, a zarazem sekretarz Komisji Opieki nad Zabytkami ZG PTTK w Warszawie, opowiadał mieszkańcom miasta i gminy o genezie powstania publikacji i prezentował kolorowe zdjęcia z opisami poszczególnych obiektów zabytkowych.
Czytaj całość…
 
Gmina Końskie na targach Agrotravel 2014 Drukuj Email
(2014-04-16)
W dniach 11-13 kwietnia 2014 r. na terenie Targów Kielce trwały VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”. Podczas 3 dni targów prezentowało się ponad 140 wystawców z całej Polski i zagranicy. Partnerami tegorocznej edycji byli: Ukraiński Obwód Winnicki i Region Wielkopolska.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na wernisaż Drukuj Email
(2014-02-28)

 
Zabawa choinkowa dla dzieci w Wąsoszu Drukuj Email
(2014-01-27)
W sobotnie popołudnie w Wąsoszu w miejscowej strażnicy OSP, odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy był sołtys i jednocześnie radny Rady Miejskiej w Końskich Lucjan Górecki.
Czytaj całość…
 
Spotkanie Stowarzyszenia "Przyjaciół Wiejskich Tradycji" w Bedlnie Drukuj Email
(2014-01-23)
W Bedlnie odbyło się spotkanie Stowarzyszenia „Przyjaciół Wiejskich Tradycji”. Stowarzyszenie skupia 21 pań ze wsi Bedlno, Przybyszowy, Kopaniny, ale również mieszkańców Końskich, prezesem jest Andrzej Będkowski.
Czytaj całość…
 
Kolędowanie w Nieświniu Drukuj Email
(2014-01-23)
W minioną niedzielę, tuż po Mszy Św. południowej w kościele pw. św. Barbary w Nieświniu, już po raz czwarty, odbyło się wspólne kolędowanie. Inicjatorem wspólnego spotkania był ks. Stanisław Nowak – proboszcz parafii.
Czytaj całość…
 
Wspólne kolędowanie w Sokołowie Drukuj Email
(2014-01-21)
W minioną niedzielę 19 stycznia br. Stowarzyszenie „Sokoły” z Sokołowa, którego prezesem jest radna Rady Miejskiej w Końskich Lidia Wiśniewska zorganizowało „Wspólne kolędowanie”. Sala w miejscowej bibliotece, zapełniła się mieszkańcami ze Starego i Nowego Sokołowa oraz Dziebałtowa, pragnącymi posłuchać kolęd i pastorałek przygotowanych przez dzieci z zespołu „Mały Dziebałtów” pod kierunkiem Krystyny Nartowskiej.
Czytaj całość…
 
Finał konkursu "Sceny 2013" Drukuj Email
(2013-12-20)
W ubiegłym tygodniu w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się finał  XVII Koneckiego Przeglądu Form Estradowych "Scena 2013”.
Czytaj całość…
 
Sylwester pod gwiazdami Drukuj Email
(2013-12-13)

 
Przemoc w Rodzinie była tematem konferencji w koneckim Domu Kultury Drukuj Email
(2013-12-12)
We wtorek 10 grudnia br. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. "Czy psychiczna czy fizyczna każda przemoc jest toksyczna” w ramach Projektu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 90 z 208