Kultura
"Koneckie Glorietty" zostały wręczone Drukuj Email
(2015-09-01)
Tradycyjnie, od kilku lat podczas drugiego dnia obchodów „Dni Końskich”, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wręcza „Koneckie Glorietty” nagrody dla zasłużonych mieszkańców miasta i gminy Końskie. W przyznawaniu tych nagród mają udział nie tylko samorządowcy, ale również sami mieszkańcy, którzy mogą składać wnioski z własnymi kandydaturami. Spośród złożonych wniosków kapituła pod przewodnictwem wiceburmistrza Krzysztofa Jasińskiego wybrała tegorocznych laureatów.
Czytaj całość…
 
Dni Końskich 2015 Drukuj Email
(2015-08-27)
Trzydniowe obchody „Dni Końskich” zainaugurował towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich a „Temidą Kielce”, który rozegrany został w piątek 21 sierpnia na stadionie MKS Neptun Końskie.
Czytaj całość…
 
Konkurs Dożynkowy Drukuj Email
(2015-08-26)

 
Kuźnice Koneckie 2015 Drukuj Email

W niedzielę 5 lipca br. w Sielpi odbył się festyn rodzinny „Kuj żelazo póki gorące” zorganizowany w ramach dwudniowego święta powiatu koneckiego „Kuźnice Koneckie”. Impreza ta zgromadziła wielu mieszkańców okolicznych gmin, turystów przebywających w Sielpi oraz parlamentarzystów i samorządowców. Konecki magistrat reprezentowali Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz Radni Rady Miejskiej w Końskich.

Czytaj całość…
 
Konecczanie czytają dzieciom Drukuj Email
(2015-06-08)
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie w dniu 1 czerwca 2015 r. zainaugurowała XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „Cała Polska czyta w Bibliotekach”. Spotkanie odbyło się w Parku Miejskim przed siedzibą Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, gdzie licznie zebrali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kopaninach, Kazanowie i Pomykowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Końskich.
Czytaj całość…
 
Koneccy laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych Drukuj Email
(2015-04-28)
Dobiegła końca kolejna edycja wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jestem bardzo dumny, że wśród laureatów i finalistów znalazło się wielu młodych mieszkańców naszej gminy. Dlatego też pragnę serdecznie pogratulować wszystkim laureatom oraz finalistom konkursów przedmiotowych, którzy tak znakomicie zaprezentowali się na tle całego województwa świętokrzyskiego. Niech Wasze sukcesy będą inspiracją i motywacją dla innych uczniów, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania.
Czytaj całość…
 
Kieleckie targi AGROTRAVEL z udziałem Gminy Końskie Drukuj Email
(2015-04-16)
W dniach 10 - 12 kwietnia 2015 r. na terenie Targów Kielce odbyły się VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL”. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli m.in.:  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Targi Kielce S.A., Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.
Czytaj całość…
 
XII Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej - rozstrzygnięty Drukuj Email
(2015-04-15)
W dniu 9 kwietnia 2015 r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich odbył się etap regionalny XII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”.
Czytaj całość…
 
Końskie na łódzkich targach turystycznych Drukuj Email
(2015-03-17)
W dniach 13-15 marca 2015 r. w Łodzi odbyły się XXI targi turystyczne pn. Regiony Turystyczne – „Na Styku Kultur”, w których uczestniczyła gmina Końskie, na wspólnym stoisku Województwa Świętokrzyskiego.
Czytaj całość…
 
73 rocznica powstania Armii Krajowej Drukuj Email
(2015-02-26)
W dniu 13 lutego 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Końskich oraz w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli odbyły się uroczyste akademie, podczas których uczczono 73 Rocznice Powstania Armii Krajowej.
Czytaj całość…
 
15 lat Studia Piosenki Drukuj Email
(2015-02-26)
W minioną sobotę 21 lutego 2015 r. w Domu Kultury w Końskich odbył się jubileuszowy koncert – „15 lat Studia Piosenki”.
Czytaj całość…
 
Ferie Zimowe w MGDK Drukuj Email
(2015-01-27)

 
Konkurs Fotograficzny Motocykl Drukuj Email
(2014-12-10)

 
Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny w ramach projektu: Drukuj Email
(2014-11-28)
W okresie od września do listopada 2014 roku realizowanym był w 10 Szkołach Podstawowych z terenu gminy Końskie projekt pn. : „Niebieskie niebo i zielona zieleń dla gminy Końskie – organizacja warsztatów oraz konkursu z zakresy ekologii”, który jest współfinansowanym w zakresie małych projektów, w ramach działania 413 Wdrażania lokalnych strategii rozwoju, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Czytaj całość…
 
Koncert Studio Piosenki MGDK Drukuj Email
(2014-10-23)

 
Recital Stanisławy Celińskiej Drukuj Email
(2014-09-10)
W niedzielny wieczór 7 września br. w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się recital pt.” Piękny świat” Stanisławy Celińskiej. Stanisława Celińska – jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny. Aktorce towarzyszył kompozytor i pianista Tomasz Bajerski. Sala koneckiego Domu Kultury wypełniona była po brzegi, mieszkańcy z zachwytem i wzruszeniem słuchali poetyckich piosenek tej znanej aktorki. Wśród zaproszonych gości byli: burmistrz Michał Cichocki i zastępca Krzysztof Jasiński.
Czytaj całość…
 
Prestiżowe nagrody "Konecka Glorietta" zostały rozdane Drukuj Email
(2014-08-29)
W niedzielny wieczór w drugim dniu obchodów „Dni Końskich” na scenie w Parku Miejskim, wręczone zostały Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Koneckie Glorietty”. Nagroda ta, o której decyduje Kapituła, ma charakter honorowy i przyznawana jest osobą, instytucją i organizacjom w celu wyróżnienia ich zasług, wybitnych osiągnięć, aktywności i promocji naszej gminy, a także poprawie jakości życia mieszkańców i promocji wolontariatu.
Czytaj całość…
 
Na ludowo festyn w Kornicy Drukuj Email
(2014-08-29)
W sierpniu br. na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy odbył się festyn dla mieszkańców, w czasie którego lokalna społeczność miała możliwość zabawy z piosenką zespołu ludowego „Korniczanka” tańcem oraz konkursami i zabawami. Organizatorem i prowadzącą festyn była kierownik kornickiego Domu Kultury, Małgorzata Pasek.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 60 z 208