Kultura
Stodoła 2009 Drukuj Email

(2009-06-19)

Image Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie, a ściślej jej filia w Dziebałtowie, po raz czwarty zorganizowała Gminny Festiwal Dziecięcych Teatrzyków Bibliotecznych „Stodoła 2009”. Uczestnikami tej imprezy byli czytelnicy, korzystający z usług bibliotek z terenu gminy Końskie.

Czytaj całość…
 
Rozbicie więzienia Drukuj Email

(2009-06-10)

Image Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca odbyły się w Końskich obchody rocznicowe rozbicia koneckiego więzienia. W czerwcu 1944 r.  oddział Antoniego Hedy "Szarego" w śmiałej akcji partyzanckiej uwolnił więźniów i rozbił niemieckie więzienie.

Czytaj całość…
 
Przegląd twórczości artystycznej przedszkoli Drukuj Email

(2009-06-09)

Image Na scenie letniej w Parku Miejskim wystąpiły  w sobotę 6 czerwca przedszkolaki z miejsko-gminnych placówek. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wspaniałe kostiumy, rozbudowaną choreografię, scenografie i wspaniałe talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne naszych małych podopiecznych.

 

Czytaj całość…
 
Ewa Lipska w Bibliotece Publicznej w Końskich Drukuj Email

(2009-06-04)

Image We wtorek 2 czerwca odbyło się w Bibliotece Publicznej w Końskich spotkanie autorskie z Ewą Lipską, jedną z najwybitniejszych polskich współczesnych poetek. Słowo wstępne o autorce wygłosił literaturoznawca i wielbiciel jej twórczości, ksiądz profesor Bonifacy Miązek, dawny znajomy poetki z okresu jej pobytu w Wiedniu.

Czytaj całość…
 
Festyny Drukuj Email

(2009-06-03)

Image W sobotę 30 maja na nowym boisku przyszkolnym przy Szkole Podstawowej w Dziebałtowie odbył się festyn rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki.  Festyn zorganizowała dyrektorka Szkoły Beata Zbróg wraz z nauczycielami oraz pracowników szkoły, przy współudziale miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej pod komendą Andrzeja Nowaka, zespołu Mały Dziebałtów pod kierownictwem Krystyny Nartowskiej oraz teatrzyku filii Biblioteki Publicznej w Dziebałtowie kierowanego przez Ewę Kobyłecką.

Czytaj całość…
 
Przegląd Artystyczny Gimnazjów Drukuj Email

(2009-05-28)

Image W niedzielę 24 maja odbył się w Parku Miejskim, na scenie Domu Kultury Przegląd Artystyczny Gimnazjów. Zaprezentowało się Gimnazjum w Stadnickiej Woli, Gimnazjum Nr 2 w Końskich, Gimnazjum w Rogowie i Gimnazjum Nr 1 w Końskich. Atrakcji było co niemiara…

Czytaj całość…
 
Dzień Kobiet w Rogowie Drukuj Email

(2009-03-11)

Image

Z okazji Dnia Kobiet zespół Rogowianka oraz Wiejski Dom Kultury w Rogowie zaprosili mieszkańców i osoby zaprzyjaźnione z zespołem na uroczysty koncert w sobotę 7 marca.  

Czytaj całość…
 
Młodzież zapobiega pożarom Drukuj Email
(2009-03-10)
Image 6 marca w Gimnazjum Nr 2 w Końskich odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Czytaj całość…
 
Medale za pożycie Drukuj Email
(2009-02-21)
Image  Miła uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego miała miejsce 19 lutego w Sali Ceremonialnej Urzędu Miasta w Końskich. Odznaczenia Prezydenta RP otrzymały za długoletnie pożycie trzy pary...
Czytaj całość…
 
List gratulacyjny dla zespołu KORNICZANKA Drukuj Email
(2009-02-21)
Image W czwartek 19 lutego odbyła się uroczość wręczenia listu gratulacyjnego dla zespołu KORNICZANKA. Urząd Miasta i Gminy w Końskich reprezentowali burmistrzowie, na czele z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim, który w wielu ciepłych słowach wyrażał się z uznaniem o działalności zespołu, a przede wszystkim o tegorocznym sukcesie.  
Czytaj całość…
 
Zabawa choinkowa w TPD Drukuj Email
(2009-02-21)
Image W czwartek 19 lutego na noworocznej zabawie choinkowej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Końskich w Szkole Podstawowej Nr 2 spotkały się dzieci na z rodzin o niskich dochodach, wytypowane przez nauczycieli i pedagogów szkolnych z miejsko-gminnych szkół podstawowych.  
Czytaj całość…
 
Maryla Rodowicz w Końskich Drukuj Email
(2009-02-13)
 
Image BHU Impresariat Artystyczny Paweł Kołakowski zaprasza na wielkie show Maryli Rodowicz. Koncertująca i nagrywająca od wielu lat ikona polskiej estrady przyjedzie do Końskich na jeden koncert. Można ją będzie oglądać 14 marca 2009 roku na Hali Sportowej przy ul. Stoińskiego o godzinie 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w koncercie. Szczegółowe informacje u organizatorów.
Czytaj całość…
 
Graj kapelo! Drukuj Email
(2009-02-05)
 Image
Urząd Miasta i Gminy w Końskich dofinansował wydanie płyty „Graj kapelo! II. Ze skarbnicy folkloru Ziemi Świętokrzyskiej”, wydanej nakładem rozgłośni kieleckiej Polskiego Radia.
Czytaj całość…
 
Kolędy w Dziebałtowie Drukuj Email

(2008-12-17)

Image W niedzielę 14 grudnia w remizie OSP w Dziebałtowie odbyło się przedstawienie jasełkowe „Pło kłolendzie my tu do wos idziemy” oraz wspólne kolędowanie z Dziecięcym Zespołem Pieśni i Tańca „Dziebałtów”.

 

Czytaj całość…
 
90-lecia istnienia OSP Kornica Drukuj Email

(2008-12-03)

Image 23 listopada druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kornicy obchodzili jubileusz 90-lecia istnienia swojej jednostki. Ten uroczysty dzień rozpoczął się mszą świętą odprawioną w miejscowej kaplicy przez kapelana strażaków powiatu koneckiego księdza Jana Podsiadło i księdza Dariusza Szambora...

Czytaj całość…
 
Zaduszki Jazzowe w KAESEMKU Drukuj Email

(2008-11-13)

zaduszki KońskieBurmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wzorem lat ubiegłych był sponsorem głównym imprezy jazzowej poświęconej pamięci Marka Cieślaka. W V edycji Zaduszek wystąpiła krakowska formacja PIWNICA ŚW. NORBERTA,  zespół grający nastrojową muzykę z pogranicza jazzu, folku, etno i poezji śpiewanej.

Czytaj całość…
 
Epizody z historii Końskich Drukuj Email

(2008-11-13)

rekonstrukcja Końskie W ramach obchodów 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na koneckim rynku została przedstawiona inscenizacja historyczna, ukazująca epizody z historii Końskich z okresu 1914-1918, czyli okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Czytaj całość…
 
Medale Prezydenta RP Drukuj Email
(2008-10-03)

Medale Końskie W dniu 1 października 2008 roku w Sali Ceremonialnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich odbyła się uroczystość wręczenia medali Prezydenta RP za długoletnie (minimum 50 lat) pożycie małżeńskie. 

 
Czytaj całość…
 
Obchody Koneckiego Września 2008 w Końskich Drukuj Email
(2008-09-09)

 Tegoroczne wielkie patriotyczne święto  naszego miasta podkreśliła ładna pogoda, podniosła atmosfera i zaproszeni goście. Dotarli do nas żyjący jeszcze kombatanci pamiętający czasy wojny...

 
Czytaj całość…
 
Program obchodów "KONECKIEGO WRZEŚNIA 2008" Drukuj Email
(2008-08-25)
Image Program obchodów "KONECKIEGO WRZEŚNIA 2008"
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 208 z 208