Kultura
Fotoreportaż ze Święta Małych Ojczyzn w Kielcach Drukuj Email

(2010-09-14)

KielceGmina Końskie zaprezentowała swoje stoisko oraz serwowała regionalne potrawy na ul. Sienkiewicza w Kielcach, a także uczestniczyła w koncercie prezentującym gminy województwa świętokrzyskiego.

Czytaj całość…
 
Fotoreportaż z obchodów Dni Końskich Drukuj Email

(2010-09-01)

Dni Końskich Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzeń związanych z obchodami Dni Końskich: - z piątkowego meczu Policja-Samorząd (wynik 1-0 dla Policji, gol Grzegorz Michorek).

Czytaj całość…
 
Strachy na Lachy! Wspaniały finał obchodów Dni Końskich! Drukuj Email

(2010-08-30)

Strachy na Lachy w KońskichGrupa „Strachy na Lachy” porwała konecką publiczność. Licznie zebrana w Parku Miejskim wielotysięczna widownia skandowała wraz z wokalistą Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim wszystkie teksty piosenek.

Czytaj całość…
 
Program Dni Końskich 2010 Drukuj Email

(2010-08-23)

27.08. PIĄTEK, godz. 17.00 Mecz Samorząd - Policja, stadion MKS Neptun, ul. Południowa

Czytaj całość…
 
Zespół PERFECT otworzył hucznie obchody "Dni Końskich '2010" Drukuj Email

(2010-08-23)

PerfektSą trzy powody, dla których tegoroczne otwarcie dni Końskich uświetni zespół-legenda: „Perfect”- wyjaśnił przed koncertem burmistrz Krzysztof Obratański. Po pierwsze: rocznica 30 lat ruchu „Solidarność”, po drugie 20 rocznica powstania samorządu gminnego, a po trzecie, że „Perfect” jest perfekt. Są rówieśnikami „Solidarności”, są najpopularniejsi i najbardziej znani. Nikt lepiej od nich nie upamiętni tych rocznic.

Czytaj całość…
 
Święto gitary basowej w Końskich. Bass Days Poland 2010 Drukuj Email

(2010-08-12)

Bass Days Poland 201014-15 sierpnia 2010 r. Dom Kultury w Końskich Zapraszamy na warsztaty i koncerty związane z odbywającą się w Końskich imprezą „Bass Days 2010” Wystąpią gwiazdy światowej muzyki gitarowej. Szczegó y na plakatach.

Czytaj całość…
 
Rocznica Akcji "Burza" Drukuj Email

(2010-07-27)

Końskie "Burza"W niedzielę 25 lipca Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej był po raz kolejny organizatorem uroczystej Mszy Świętej poświęconej rocznicy koncentracji Armii Krajowej w obliczu wybuchu Powstania Warszawskiego i marszu na pomoc walczącej Warszawie w ramach Akcji „Burza”.

Czytaj całość…
 
IX Jarmark Tradycyjnych Rzemiosł Drukuj Email

(2010-06-30)

Sala - SłowacjaW dniach 25-26 czerwca br. w mieście Šal'a - na Słowacji delegacja z miasta Końskie, uczestniczyła w IX Jarmarku Tradycyjnych Rzemiosł. Jest to impreza będąca odpowiednikiem oficjalnego miejskiego święta. Podczas pobytu odbyło się podpisanie umowy partnerskiej między miastem Šal'a i miastem Końskie na rok 2010.

Czytaj całość…
 
Festyny, festyny!!! Drukuj Email

(2010-06-17)

KońskieKorzystając z ładnej i upalnej pogody organizowano w Gminie Końskie festyny rodzinne oraz festyny związane z profilaktyką antyalkoholową. Bardzo chętnie na zaproszenie organizatorów odpowiadały władze samorządowe, odwiedzając imprezy i bawiąc się wspólnie z mieszkańcami. Burmistrz Krzysztof Obratański wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Kowalczykiem odwiedzili w sobotę 12 czerwca festyn w Izabelowie a także pozostałe imprezy.

Czytaj całość…
 
Prezentacje artystyczne Drukuj Email

(2010-05-31)

przedszkola Końskie Pomimo niedogodności meteorologicznych zakończono tegoroczny Przegląd Twórczości Artystycznej uczniów koneckich szkół i przedszkolaków z Przedszkoli Samorządowych.

Czytaj całość…
 
Uroczystości 3 Maja w Końskich Drukuj Email

(2010-05-05)

3 majTo już 219. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody zorganizowane przez Samorząd Miasta i Gminy Końskie, rozpoczęły się tradycyjnym spotkaniem władz i mieszkańców naszego miasta przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich. Po wciągnięciu flagi na maszt i odegraniu Hymnu Państwowego Burmistrz Krzysztof Obratański powitał przybyłe poczty sztandarowe, zaproszonych gości oraz obecnych na uroczystości mieszkańców. Następnie wszyscy zebrani w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej, uroczystym pochodem przez ulice miasta udali się do Kolegiaty pw. Św. Mikołaja, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Czytaj całość…
 
Jubileusz księdza profesora Bonifacego Miązka Drukuj Email

(2010-04-30)

Bonifacy MiązekW poniedziałek 26 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Końskich odbyła się uroczystość 75 rocznicy urodzin księdza Bonifacego Miązka. Ten honorowy obywatel Miasta i Gminy Końskie powrócił przed kilku laty z Austrii do Polski i wybrał Końskie na miejsce swojego pobytu po pracowitej karierze duszpasterskiej i naukowej.

Czytaj całość…
 
50-letnie pożycie małżeńskie Drukuj Email

(2010-04-23)

50 lecieW środę 21 kwietnia w Sali Ceremonialnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie. Medale takie, przyznane przez Prezydenta RP wręcza się za minimum 50-letnie pożycie małżeńskie. 

Czytaj całość…
 
Targi AGROTRAVEL 2010 Drukuj Email

(2010-04-22)

Targi AgrotravelW dniach 9-11 kwietnia 2010 r. odbyły się w Kielcach II Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki. W targach wzięło udział ponad 100 wystawców, wśród których prezentowały się stowarzyszenia agroturystyczne, Lokalne Grupy Działania, Regionalne i Lokalne Organizacje Turystyczne, województwa oraz gminy, prezentując najbardziej urokliwe miejsca swoich regionów, oferując szereg usług od doradztwa w wyborze wyprawy marzeń, aż po koncerty lokalnych zespołów i degustację regionalnych przysmaków.

 

Czytaj całość…
 
Protokół z obrad jury konkursu fotograficznego "Końskie nocą" Drukuj Email

(2010-03-15)

Końskie NocąDnia 05 marca 2010 r. o godz. 11.00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy Końskie przy ul. Partyzantów 1, obradowała komisja w składzie:

Czytaj całość…
 
Kolejny stulatek w Gminie Końskie Drukuj Email

(2010-03-02)

Kolejny stulatek w Gminie KońskieWalory rekreacyjne i zdrowotne naszej Gminy zdają się potwierdzać kolejni jubilaci obchodzący okrągłą rocznicę 100 lat życia. W sobotę 27.02.2010 roku odbyła się kolejna miła uroczystość dla burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, który miał przyjemność wręczyć kwiaty i gratulacje panu Antoniemu Kołbie, mieszkańcowi Sierosławic.

Czytaj całość…
 
Rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną dekorację w Dziebałtowie Drukuj Email
(2010-02-03)
 DziebałtówW sobotę 30 stycznia w Remizie OSP w Dziebałtowie odbyła się miła uroczystość rozstrzygnięcia konkursu na najładniej udekorowaną posesję w okresie świątecznym. Na zaproszenie organizatora, czyli sołtysa sołectwa Stary Dziebałtów Wojciecha Nowaka przybył Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obaratański i jego zastępca Dariusz Kowalczyk. 
Czytaj całość…
 
Jubileusz 100 lat życia Stanisława Bednarskiego Drukuj Email

(2010-01-28)

Końskie 100 latJubileusz 100 lat życia to rzadka uroczystość w Gminie Końskie, z tym większą przyjemnością burmistrz Krzysztof Obratański, zastępca burmistrza Dariusz Kowalczyk oraz zastępca kierownika USC w Końskich Iwona Zapała odwiedzili szanownego stulatka, wieloletniego mieszkańca naszego miasta Stanisława Bednarskiego.

Czytaj całość…
 
Spotkanie szkół partnerskich w Stadnickiej Woli Drukuj Email
(2009-11-30)
Końskie W dniach 18-20 listopada w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli odbyło się spotkanie szkół, współpracujących w ramach inicjatywy niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych Szkoły: Partnerzy Przyszłości.
Czytaj całość…
 
Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Końskich Drukuj Email
(2009-11-17)
11 września w KońskichPodczas tegorocznych odchodów Święta Niepodległości pomimo deszczowej pogody nie obyło się bez tradycyjnego przemarszu ulicami Końskich.  
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 180 z 208