Kultura
Koneckie Zaduszki Jazzowe Drukuj Email
(2016-12-01)
W dniu 25 listopada 2016 r. odbyły się Zaduszki Jazzowe „Markowe Granie”, organizowane przez Klub Osiedlowy Kaesemek przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. To jedno z najbardziej popularnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych naszego miasta.
Czytaj całość…
 
Koncert Piotra Salaty Drukuj Email
(2016-11-18)
We wtorek 15 listopada br. odbył się w Warszawie koncert znanego koneckiego wokalisty Piotra Salaty. Fragmenty koncertu promującego wydanie nowej płyty pt. „PS” będziemy mogli usłyszeć na antenie radiowej „Jedynki”.
Czytaj całość…
 
XVI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie - wykaz parkingów Drukuj Email
(2016-08-30)
Wykaz parkingów na terenie Miasta i Gminy Końskie dla uczestników XVI Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich w dniu 04.09.2016 r.
Czytaj całość…
 
Dni Końskich 2016 Drukuj Email
(2016-08-26)
 
Tegoroczne obchody „Dni Końskich” zainaugurował towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich a „Temidą Kielce”, rozegrany w piątek 19 sierpnia na stadionie przy ul. Sportowej w Końskich.
Czytaj całość…
 
Kuźnice Koneckie 2016 Drukuj Email
(2016-07-15)
W dniach 9-10 lipca br. odbyły się „Kuźnice Koneckie”. Organizatorem tej dwudniowej imprezy, która zgromadziła wielu mieszkańców naszego regionu i turystów z całej Polski było Starostwo Powiatowe w Końskich. Konecki magistrat reprezentowali Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim oraz radni Rady Miejskiej w Końskich na czele z jej Przewodniczącym Zbigniewem Kowalczykiem.
Czytaj całość…
 
Wakacyjne spotkanie z teatrem w Końskich Drukuj Email
(2016-07-05)
W pierwsze wakacyjne  niedzielne popołudnie 3 lipca br. scena letnia w Parku Miejskim w Końskich przez chwilę zmieniła się w scenę  teatru ulicznego. A wszystko to za sprawą wakacyjnego cyklu spotkań pn. "Bliżej teatru" organizowanego wspólnie przez Polskie Radio Kielce i TVP 3. Do naszego miasta przyjechali profesjonalni aktorzy, mimowie, animatorzy i klowni, którzy poprowadzili warsztaty pantomimy, czyli teatru bez słów, by przybliżyć sztukę teatru a także rozwinąć wyobraźnię. Na spotkanie z teatrem tłumnie zgromadzili się rodzice wraz z dziećmi, które nie kryły radości i zadowolenia. Mieszkańcy Końskich doskonale się bawili, gdzie sami zapewniali, że twórczo spędzili czas, zwłaszcza w wakacje.
Czytaj całość…
 
Wakacje z DK 2016 Drukuj Email
(2016-06-28)

 
Jubileusz 30 - lecia Zespołu Ludowego " Rogowianka" Drukuj Email
(2016-06-20)

Wyjątkową okazję do świętowania miał Zespół Ludowy "Rogowianka" z Rogowa. 16 czerwca 2016 r. w restauracji "Leliwa" odbył się jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia swojej działalności. Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Czytaj całość…
 
Harcerska Akcja Letnia Bieszczady Drukuj Email
(2016-05-16)

 
"Biblioteka inspiruje" - w Końskich zainaugurowano tydzień bibliotek Drukuj Email
(2016-05-12)
W dniu 10 maja 2016 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego zainaugurowała obchody XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Na to uroczyste spotkanie przybyli samorządowcy, pracownicy bibliotek z terenu powiatu koneckiego oraz miłośnicy czytelnictwa, których powitał gospodarz uroczystości Dariusz Kowalczyk Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie.
Czytaj całość…
 
Zabytkowe auta w koneckim parku Drukuj Email
(2016-04-27)
W sobotę 23 kwietnia br. licznie zgromadzeni miłośnicy motoryzacji podziwiali w koneckim parku zabytkowe auta. W ramach VI Międzynarodowego Świętokrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych ponad 30 kolekcjonerów starych aut z kraju i z zagranicy zawitało do Końskich żeby zaprezentować swoje motoryzacyjne „perełki”.
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na rajd pojazdów zabytkowych! Drukuj Email
(2016-04-20)
W najbliższą sobotę 23 kwietnia około trzydziestu kolekcjonerów starych aut przyjedzie do Końskich. Na placu przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich o godzinie 12:00 pojawią się zabytkowe samochody, których historia i brzmienie silnika niejednego może przyprawić o zawrót głowy.
Czytaj całość…
 
Benefis Marzeny Kądzieli Drukuj Email
(2016-03-16)
W dniu 11 marca 2016 roku Urząd Miasta i Gminy w Końskich wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Końskie oraz Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich zorganizował uroczysty  benefis Marzeny Kądzieli, podsumowujący 25 lat jej pracy twórczej, dziennikarskiej i podróżniczej.
Czytaj całość…
 
Konkurs "Nasza rodzina razem się trzyma" Drukuj Email
(2016-03-15)
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Końskich organizują w ramach Koneckich Dni Profilaktyki konkurs literacki pod hasłem "Nasza rodzina razem się trzyma". Celem konkursu jest upowszechnianie wartości i utrwalanie więzi rodzinnych, propagowanie prawidłowych wzorców wychowania.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 208