Wydarzenia szkolne
Wysokie miejsce gminy Końskie w rankingu Evidence Institute "Tu stawia się na oświatę" Drukuj Email
(2015-01-08)
Kielce, Końskie i Sadowie to miejsca najbardziej sprzyjające edukacji w naszym województwie. Tak wynika z raportu Evidence Institute. Ranking jest poważny, bo opracował go instytut prowadzony przez doktora Macieja Jakubowskiego, byłego wiceministra edukacji narodowej, analityka i ekonomistę, który przygotowuje między innymi światowe badania umiejętności piętnastolatków PISA.
Czytaj całość…
 
Zespół Szkół w Stadnickiej Woli zwycięzcą tegorocznego Turnieju Mikołajkowego Drukuj Email
(2014-12-17)
W czwartek 11 grudnia br. odbył się XII Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie organizowany przez Urząd Miasta i Gminy, Szkolny Związek Sportowy oraz Zespół Szkół w Stadnickiej Woli. W turnieju wzięło udział 10 szkół podstawowych z terenu gminy Końskie.
Czytaj całość…
 
Wspaniała opowieść o "Białym Orle" - II część obchodów Święta Niepodległości Drukuj Email
(2014-11-20)
Uroczysta akademia w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli w środę 12 listopada br. była kontynuacją obchodów Święta Niepodległości. Wśród gości byli m.in.: burmistrz Michał Cichocki, zastępcy Jacek Matera i Krzysztof Jasiński, wicestarosta konecki Andrzej M. Lenart, kombatanci ze Światowego Związku Armii Krajowej Koło w Końskich, radni Rady Miejskiej w Końskich, dyrektorzy koneckich szkół, rodzice oraz uczniowie.
Czytaj całość…
 
Ekologiczny happening - "Dzień czystego powietrza" z konecką "Dwójką" Drukuj Email
(2014-11-19)
13 listopada 2014 r. pod patronatem Fundacji Ekologicznej ARKA w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbył się Dzień Czystego Powietrza. Akcja ta jest organizowana w szkole po raz szósty. Dzieci mają szczególne prawo, aby aktywnie obchodzić Dzień Czystego Powietrza. Zanieczyszczone powietrze powoduje kaszel i bóle głowy. Jeśli wdycha się go latami, może doprowadzić do schorzeń układu oddechowego: astmy, zapalenia oskrzeli czy alergii. To dzieciaki i osoby starsze są szczególnie wrażliwe i najbardziej narażone na wpływ zanieczyszczonego powietrza, które dla nich jest po prostu groźne.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 145