Wydarzenia szkolne
Finał konkursu plastycznego "Stop dopałkom" Drukuj Email
(2015-12-04)
1 grudnia 2015 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, w czasie konferencji podsumowującej kampanię „Trzeba zacząć od dorosłych”, odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego pod hasłem „Stop dopałkom” ogłoszonego we wrześniu przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Czytaj całość…
 
Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Drukuj Email
(2015-10-30)
Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.
 
W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawili się najzdolniejsi uczniowie ze swoimi rodzicami, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który nie szczędził ciepłych słów pod adresem stypendystów oraz ich opiekunów.  Głos zabrał również Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza, który poinformował,  że Program stypendialny Gminy Końskie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Końskich funkcjonuje od 2013 r. Kolejne edycje Programu są potwierdzeniem tego, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie jest coraz więcej zdolnej i utalentowanej młodzieży. Wśród tegorocznych stypendystów znalazło się bowiem aż 9 laureatów i 17 finalistów olimpiad przedmiotowych. Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015 otrzymało 56 uczniów:
Czytaj całość…
 
"Pierwszaki zdrowo i bezpiecznie do szkoły" Drukuj Email
(2015-10-23)
W poniedziałek 19 października 2015 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich odbyła się kolejna edycja akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, organizowanej przez redakcję „Echo Dnia”, przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.
Czytaj całość…
 
Obchody Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Email
(2015-10-20)
W poniedziałek 12 października br. w odświętnie udekorowanej auli Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli spotkali się przedstawiciele władz oświatowych, samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz dzieci i młodzież by świętować „Dzień Edukacji Narodowej”. Dzień ten jest bowiem szczególną okazją by podziękować wszystkim pracownikom oświaty za ich trudną i odpowiedzialną pracę, za codzienny wysiłek wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.
Czytaj całość…
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj Email
(2015-10-08)
tresc
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 145